اپل وارد خرید و فروش بیت‌کوین می‌شود؟

بانک سرمایه گذاری آر بی سی کپیتال در گزارشی اعلام کرد اپل فرصت خوبی برای عرضه مکانیزم خرید و فروش رمزارزها دارد که به این شرکت کمک خواهد کرد سهم بازارش را بلافاصله افزایش دهد.

طبق تحقیقات این بانک سرمایه گذاری، اپل که از یک نرم افزار محبوب جهانی و اکوسیستم مطمئن برخوردار است، به دلیل آشنایی با قوانین مربوط به مشتری و سایر مقرراتی که مانع از فعالیتهای مجرمانه در سیستم این شرکت می شود و امنیت دارایی را بهبود می بخشد، می تواند با مشکلاتی که افراد در خرید رمزارزها با آن مواجهه می شوند مقابله کند.

اگر اپل که در حال حاضر یک اپلیکیشن والت (کیف) دارد، وارد این مسیر شود احتمالا آمریکا به پیشروی جهانی در داراییهای رمزارز تبدیل می شود و احتمال تعطیلی این صنعت توسط دولت کاهش پیدا می کند.

این گزارش همزمان با موج جدید صعود ارزش بیت‌کوین پس از افشای خرید 1.5 میلیارد دلار بیت‌کوین توسط شرکت خودروسازی تسلا منتشر شده است.

بر اساس گزارش رویترز، اپل در خصوص رمزارزها با احتیاط حرکت کرده است. این شرکت کیفهای رمزارز را در سال 2014 در فروشگاه اپ استور ممنوع کرد  اما مدتی بعد این ممنوعیت را لغو کرد و اکنون با آنها موافقت کرده است. با این حال اپل استخراج رمزارزها در آیفون را ممنوع کرده و اجازه نمی دهد کارت اعتباری اپل برای خرید رمزارزها استفاده شود.

/ ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.