روسیه مفهوم جدیدی از ارز دیجیتال ملی را ارائه می‌دهد

رئیس بانک مرکزی روسیه اعلام کرد این بانک مفهوم دقیق‌تری از روبل دیجیتال را در اوایل تابستان به عموم مردم، شرکت‌کنندگان بازار و بانک‌ها ارائه می‌دهد.

به گزارش راشا تودی، بانک مرکزی روسیه پس از مذاکره با بانک‌های مرکزی در مورد راه‌اندازی روبل دیجیتال اعلام کرد یک مفهوم دقیق تر از این ارز دیجیتال ملی را تا فصل تابستان ارائه می‌دهد.

 الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه در گزارش ماه اکتبر خود اعلام کرد این بانک بازخوردهای مفصلی از جامعه بانکداری کشور دریافت کرده است. در این گزارش، روبل دیجیتال به عنوان شکل جدیدی از ارز ملی معرفی شده است. طبق گفته نابیولینا، بانک‌های روسیه یک مدل دو مرحله‌ای از روبل دیجیتال را پشتیبانی می‌کنند که به این بانک‌ها اجازه می‌دهد کیف پول دیجیتال برای مشتریان خود در پلتفرم بانک مرکزی باز کنند.

وی گفت:«ما مفهوم دقیق‌تری از ارز دیجیتال می‌سازیم و آن را با عموم مردم، شرکت‌کنندگان بازار و بانک‌ها در آغاز تابستان در میان می‌گذاریم.»

نابیولینا اضافه کرد قدم بعدی راه اندازی و آزمایش یک پلتفرم مخصوص است چون اتخاذ یک شکل جدید از این ارز نیازمند اصلاح قوانین است.

بانک مرکزی روسیه در ابتدا در گزارش منتشر شده در اکتبر 2020 اعلام کرد در حال بررسی امکان ایجاد یک شکل دیجیتال از ارز ملی روسیه است. این روبل دیجیتال در کنار روبل نقدی و غیرنقدی وجود خواهد داشت و به کاربران خصوصی و شرکتی اجازه می‌دهد آزادانه روبل دیجیتال را به کیف پول‌های الکترونیکی خود منتقل کرده و در گوشی‌های موبایل خود از آن استفاده کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.