ایلان ماسک: قیمت اتریوم و بیت‌کوین زیادی بالاست!

پس از رکوردشکنی‌های اتریوم و بیت‌کوین، ایلان ماسک به نوعی بر وجود حباب قیمتی در این ارزها صحه گذاشت.

ایلان ماسک، میلیاردر مشهور آمریکایی که اظهارات جنجال برانگیزی را در رابطه با ارزهای دیجیتالی بیان کرده، تنها یک روز پس از آن که خرید بیت‌کوین را عاقلانه‌تر از نگهداری وجه نقد دانسته بود، گفته است به نظر وی ارزش  و اتریوم در حال حاضر بیشتر از چیزی است که باید باشد!

اخیرا ارزش بازار بیت‌کوین از یک تریلیون دلار هم عبور کرده استبیت‌کوین و بسیاری از تحلیلگران انتظار ثبت کانال‌های بالاتر را برای این ارز دارند که ارزش آن از 56 هزار دلار هم گذشته است. با وجود اظهارات ماسک ارزش اتریوم و بیت‌کوین در بازارهای جهانی رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

پیش از ایلان ماسک، بیل گیتس- دیگر ثروتمند مشهور آمریکایی- گفته بود سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتالی نکرده است و نظری هم در خصوص آن ها ندارد.

ماسک در حال حاضر بیش از 48 میلیون دنبال کننده در توییتر دارد و توصیه هایش اثرات زیادی روی عملکرد آن ها دارد. یک نمونه از این دست زمانی اتفاق افتاد که از واتس اپ انتقاد کرد و سیگنال را پیشنهاد داد. پس از این توییت سهام سیگنال 1100 درصد رشد کرد!

برخی از وکلای حقوقی هشدار داده اند که ماسک با ادامه روند کنونی و اظهارات خود ممکن است با اتهاماتی نظیر دخالت در روند بازار و به هم زدن جریان بازارها مواجه شود اما هنوز کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در خصوص اظهارات جنجالی ماسک موضع گیری خاصی را انجام نداده است.

/ ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.