«توسن» بورسی می‌شود

 شرکت توسعه سامانه نرم افزاری نگین (توسن)، یکی از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت کشور از ورود خود به بازار سرمایه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توسن، این شرکت در سال 1378 با هدف ایجاد بستری مستقل و بومی برای طراحی و تولید محصولات و راهکارهای نوین در عرصه‌های مختلف فناوری اطلاعات مانند بانکداری و دولت الکترونیک تاسیس شد.
این شرکت تا سال 1387 با عنوان «کیش ویر» فعالیت می‌کرد و پس از آن با نام «توسن» به ارائه خدمات متنوع فناوری اطلاعات در صنعت بانکداری کشور و سازمان‌های دولتی پرداخته است.در سال‌های گذشته راهکارهای شرکت توسن در بسیاری ازطرح‌های مهم و راهبردی ملی فناوری اطلاعات کشور همچون طرح سبد کالا مورد استفاده قرار گرفته است.
همچنین محصولات این شرکت در اغلب بانک‌های دولتی و خصوصی و موسسات مالی و اعتباری کشور عملیاتی شده و در حال بهره‌برداری است.توسن تاکنون توانسته است راهکارها و محصولات خود را به بیش از 6 کشور جهان صادر کرده  و به مرحله بهره‌برداری برساند. این شرکت همچنین به عنوان شرکت صادرکننده نمونه ملی حوزه فناوری اطلاعات کشور در سال 1399 برگزیده شد.
بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت توسن، در آستانه ورود توسن به بیست و دومین سال فعالیت خود و بر اساس مصوبات مجمع عمومی سال 1397 این شرکت و پذیرفته شدن در هیات پذیرش بازار اول فرابورس در آذر سال جاری، مقدمات ورود شرکت توسن به بازار سرمایه فراهم شده و این شرکت دانش بنیان تولیدی با سرمایه 2040 میلیارد ریال به عنوان دویست و سی و هشتمین نماد معاملاتی و شصت و هشتمین شرکت در بازار اول ثبت شده است و به زودی عرضه اولیه آن با نماد «توسن» در بازار اول فرابورس به انجام خواهد رسید.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.