بیت‌کوین با ارزش‌تر از مجموع سه بانک بزرگ جهان!

به گزارش راشاتودی، در حال حاضر دو شرکت مستر کارت و ویزا کارت که بزرگ ترین شبکه های پرداخت بین المللی در سطح جهان هستند در مجموع 871 میلیارد دلار ارزش دارند که این رقم برای بیت‌کوین بالای یک تریلیون دلار است. بیت‌کوین همچنین در مدت زمانی سه برابر سریع تر از شرکت مایکرو سافت به یک بازار یک تریلیون دلاری تبدیل شد.

بیت‌کوین که هفته پیش با رسیدن خبه رقم 61 هزار و 700 دلار رکوردشکنی کرد، در حال حاضر با ارزش تر از مجموع ارزش سه بانک بزرگ جهان است به گونه ای که مجموع ارزش بازار سه بانک جی پی مورگان، بنک آف امریکا و بانک صنعت و بازرگانی چین روی هم 1.08 تریلیون دلار است که این رقم برای بیت‌کوین 1.15 تریلیون دلار است.

پیش از این سایت کوین تلگراف گفته بود تا روز سیزدهم مارس 2021 ارزش بازار بیت‌کوین معادل 10 درصد کل بازار طلای جهان است. برای آن که ارزش بازار بیت‌کوین معادل ارزش بازار طلا شود هر واحد بیت‌کوین باید به قیمت 590 هزار دلار برسد.

روبرتو تالاماس- محقق موسسه مساری- نوشته است که بازدهی بیت‌کوین در یک دهه اخیر به طور متوسط 230 درصد بوده است که این بازدهی 10 برابر بیشتر از بازدهی دومین بازار مالی پربازده جهان یعنی نزدک کامپوزیت بورس نیویورک با متوسط بازده سالانه 20 درصدی طی این مدت بوده است. در رده سوم پربازده ترین دارایی های جهان نیز شرکت های آمریکایی با ارزش بازار بیش از 10 میلیارد دلار قرار دارند که بازده آن ها به طور متوسط 14 درصد در سال بوده است.

ارزش بیت‌کوین از سال 2013 تاکنون 5507 درصد رشد داشته است. بازدهی سالانه این ارز تنها در دو سال 2014 و 2018 منفی بوده که به ترتیب بازدهی آن منفی 58 درصد و منفی 73 درصد اندازه گیری شده است.

/ ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.