پیش بینی قیمت بیت کوین در 1400

در سالی که گذشت قیمت بیت کوین 52 هزار دلار بالا رفت قیمت این ارز دیجتالی حدودا 11 برابر شد به طور کلی پیش بینی می شود در سال های آینده بیت کوین 6 رقمی شود.

در سالی که گذشت، بیشترین افت اقتصادی در جهان از زمان رکود بزرگ( بحران مالی 2008) مشاهده شد ، بزرگترین موج چاپ پول در تاریخ 107 ساله فدرال رزرو نیز به دلیل شیوع یک بیماری همه گیر ویروس کرونا دیده شد.

اما در سال 1399 به دلیل تغییر رویه زندگی مردم  و وابسته بیشتر به تکنولوژی ، اولین نشانه های واقعی در بانک ها ، مدیران پول ، شرکت های بیمه و شرکت های بزرگ برای پذیرش بازارها با رشد سریع ارزهای رمزپایه و دارایی های دیجیتالی دیده شد.

در بازار بیت کوین چه گذشت؟

در نخستین روز سال 1399 قیمت بیت کوین 5 هزار و 363 دلار بوده است اما در آخرین روز این قیمت به 58 هزار و 797 دلار رسید. این ارز دیجیتالی در یک سال گذشته بیش از 52 هزار دلار افزایش را تجربه کرد.

در ابتدای سال ، بیت کوین هنوز یک سرمایه گذاری حاشیه ای محسوب می شد ، که توسط سرمایه گذاران میلیاردر مانند وارن بوفت به دلیل «نداشتن ارزش»نامطلوب به چشم می آمد. با این حال ، در پایان سال ، ارزش بیت کوین به طور تقریبی 10 برابر شده است و به بالاترین رقم خود رسید و خود را به مرکز گفت وگوی سرمایه گذاران بزرگ و شرکت های وال استریت رساند.

در دی ماه نقطه عطف این ارز دیجیتالی بود که وارد کانال 40 هزار دلار شد و سپس در بهمن به 50 هزار دلار ورود پیدا کرد و در این ایام شد که ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا درباره این ارز توییت های متعددی کرد و نهادهای بزرگ دیگری وارد سرمایه گذاری این ارز شدند.

حضور نهادها

افزایش بیت کوین در سالی که گذشت بیشتر وابسته به جلب سرمایه گذاران نهادی مانند تسلا بوده است ، که 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرد. همچنین پی پال در ماه نوامبر(آذر) پس از اجرای محدودتر سیستم عامل ارز رمزنگاری شده خود را به روی همه مشتریان ایالات متحده باز کرد. چندین سرمایه گذار برجسته وال استریت ، از جمله استنلی دراکنمیلر و پاول تودور جونز ، نیز از بیت کوین استقبال کرده اند. سرمایه گذار مشهور ، بیل میلر ، بنیانگذار Miller Value Partners ، سال گذشته در نامه ای به مشتریان ، چشم انداز صعودی خود را در مورد بیت کوین تأیید کرده بود. همچنین براساس گزارش کوین دسک، به گفته جهان چو ، بنیانگذار و شریک مدیریت Kenetic ، یک شرکت حاضر در هنگ کنگ ، « بیت کوین در حال آزمایش کانال قیمت 60 هزار دلار است و سرمایه گذاری نهادی همچنان با شرکت اینترنتی چینی Meitu که آخرین شرکتی است که بیت کوین را خریداری کرده است، حرکت می کند.»

این در حالی است که برخی هنوز از بیت کوین حمایت نمی کنند. بیل گیتس به سرمایه گذاران هشدار داده بود و حتی در یکی از مصاحبه خود گفت که جهان بدون ارزهای دیجیتالی جای بهتری خواهد بود، همچنین یلن گفت بیت کوین «روشی بسیار ناکارآمد برای انجام معاملات» است.

آینده بیت کوین

در حال حاضر مواضع برخی چهره های سرشناس و الگوی موقت فنی و خروج نقدینگی از این بازار به عنوان عامل ریزش قیمت توصیف می شود. برخی می گویند بیت کوین در شرایطی می تواند رشد کند که مرز 50 هزار دلار را برای خود حفظ کند.

البته به طور کلی پیش بینی می شود در سال های آینده بیت کوین 6 رقمی شود. زیرا به نظر می رسد بانک های بین المللی وارد سرمایه گذاری این ارزهای دیجیتالی شدند و به رسمیت شناخته شدن این ارز موجب افزایش طرفداران آن شده است. به طوری که گلدمن ساکس نتایج نظر سنجی خود درباره آینده رمزارزها را منتشر کرد. در این نظرسنجی 280 چهره از فعالان صندوق های بازنشستگی ، شرکت های بیمه ، شرکت های بزرگ ، صندوق های کلان ، مدیران دارایی  شرکت داشته‌اند.

اگرچه اکثر شرکت کنندگان از حوزه مالی سنتی هستند  وبه طور معمول نگاهی محافظه‌کارانه به ارزهای دیجیتال دارند، اما 40 درصد آنان تاکید کرده‌اند که بودجه‌ای را برای سرمایه‌گذاری در این بخش اختصاص داده‌اند.

61 درصد از آنان تاکید دارند که ارزش رمزارزها در 12 تا 24 ماه آینده افزایش خواهد یافت. یک چهارم از آنها هم پیش‌بینی کرده‌اند که ارزش بیت‌کوین در یک سال آینده شش رقمی خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.