توییتر به‌دنبال افزودن قابلیت پرداخت پول

توییتر قصد دارد گزینه‌های مختلفی برای ارسال پول به روش‌هایی چون PayPal، Venmo، Patreon و ... را فراهم کند.

چندی پیش در خبرها آمده بود که توییتر به‌دنبال اضافه کردن قابلیتی در پلت‌فرم خود است که امکان پرداخت پول به دیگر کاربران این شبکه اجتماعی را فراهم خواهد کرد. حال به‌نظر ‌می‌رسد چیزی تا عرضه نهایی این ویژگی باقی نمانده است.

در همین رابطه، اخیرا جین مانچونگ (Jane Manchun) که در زمینه توسعه اپلیکیشن‌ها فعالیت دارد، تصاویری را منتشر و توضیحاتی درخصوص نحوه عملکرد این قابلیت ارائه کرده است.

او در توضیحات خود گفت: دکمه آبی‌رنگ جدیدی به قسمت پروفایل کاربران اضافه خواهد شد که با زدن روی این دکمه، گزینه‌های مختلفی برای ارسال پول به روش‌هایی چون PayPal، Venmo، Patreon و … نمایش داده ‌می‌شود.

این توسعه‌دهنده در ماه مارس نیز شواهدی مبنی بر تصمیم توییتر برای اضافه کردن قابلیتی تقریبا مشابه به نام Tip Jar را به سرویس Spaces خود منتشر کرده بود. این سرویس مانند اپلیکیشن کلاب‌هاوس عمل ‌می‌کند و اتاق‌هایی را برای گفت‌وگو در اختیار کاربران قرار ‌می‌دهد.

همچنین طراحی توییتر برای قابلیت SuperFollows نیز نشان ‌می‌دهد کاربران با استفاده از این قابلیت ‌می‌توانند در ازای پرداخت پول، به محتواهای اختصاصی دسترسی داشته باشند.

ناگفته نماند کلاب‌هاوس نیز در ماه مارس امسال، سیستم پرداخت مستقیم خود را به این اپلیکیشن اضافه کرد. توییتر هنوز به‌صورت رسمی، قابلیت پرداخت پول را معرفی نکرده و هیچ توضیحی در این خصوص ارائه نداده است.

بنابراین، مشخص نیست آیا این ویژگی در نهایت به عرضه عمو‌می‌خواهد رسید یا خیر. حال اگر چنین اتفاقی هم بیفتد، باید دید چه محدودیت‌هایی در پرداخت پول و استفاده از این قابلیت وجود خواهد داشت.

منبع آی تی ایران
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.