ایرانیان خارج نشین چگونه کد بورسی بگیرند؟

مدیر مرکز تماس ۱۵۶۹ درگاه یکپارچه ذی نفعان بازار سرمایه نحوه اخذ کد بورسی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور را توضیح داد.

مژگان صفری مقدم، از در دسترس بودن سایت سجام برای ایرانیان مقیم خارج از کشور خبر داد و گفت: سامانه سجام به نشانی WWW.SEJAM.IR به تازگی در کشورهای دیگر نیز قابل دسترسی است و ایرانیان مقیم خارج از کشور میتوانند در سجام ثبت نام کنند. البته پیش شرط سجامی شدن، کارت ملی هوشمند است، زیرا این فرایند باید به صورت الکترونیکی انجام شود.

ایرانیان خارج نشین چگونه کد بورسی بگیرند؟

 مراحل اخذ کد بورسی

وی افزود: بعد از اینکه فرایند احراز هویت الکترونیک سجام با کارت ملی هوشمند انجام شد، کد بورسی برای افراد پیامک می‌شود. برای معامله هم که باید از طریق کارگزاری اقدام کنند. برخی کارگزاری ها در کشورهای دیگر شعبه دارند. البته این قسمت در حیطه کار شرکت سپرده گذاری مرکزی نیست.

مدیر مرکز تماس ۱۵۶۹ درگاه یکپارچه ذی‌نفعان بازار سرمایه ادامه داد: هزینه ثبت نام در سجام ۱۰ هزار تومان است. اگر فرد حساب ایرانی دارد می‌تواند تراکنش را انجام دهد. اگر هم بخواهد می تواند در لینک های رایگان سجام ثبت نام کند.

  همه چیز درباره دریافت کد بورسی / آیا برای صندوق سرمایه‌گذاری کد بورسی لازم است؟
منبع ایسنا
2 نظرات
  1. سمیه صادقی می گوید

    با سلام من در کشور ترکیه هستم قبلاً حساب بلند مدت در شعبه اقتصاد نوین فرنگ باز کردم الان می‌خوام به حسابم دسترسی پیدا کنم کارت بانکی هم اعتبار ندارد آیا شعبه در شهری های ترکیه هست که بتونم از خدمات بانک اقتصاد نوین استفاده کنم وبتونم به حسابم دسترسی پیدا کنم ،ممنون از پاسخگوی مسئولین

  2. حامد می گوید

    سلام
    سفارت های ایران برای کارت ملی هوشمند هیچ اقدامی نمیکنند، پس عملا این امکان برای کسانی که خارج از ایران هستند وجود ندارد ، زیرا انجام احراز هویت وابسته به کارت ملی هوشمندی است که در خارج از ایران ارائه نمیشود و حتی کد رهگیری هم داده نمیشه که بتونیم احراز هویت کنیم.
    لطفا یک فکر اساسی به حال ایرانیان خارج از کشور بکنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.