ساده‌ترین راه احراز هویت غیر حضوری سامانه سجام؛ با اپلیکیشن تاپ

امکان احراز هویت غیر حضوری سامانه سجام، در اپلیکیشن تاپ برای کاربران فراهم شد.

از این پس کاربران تاپ می‌توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان دولت و اتلاف وقت در صف‌های طولانی، تمام فرآیندهای ثبت نام و احراز هویت سامانه سجام را از خانه و با گوشی تلفن همراهشان، به سادگی و در کمترین زمان ممکن انجام دهند.
این ویژگی جدید اپلیکیشن تاپ، به خصوص با گسترش روزافزون ویروس کرونا، ارزش دو چندانی پیدا می‌کند. با تاپ می‌توانیم در خانه بمانیم و تمام خدمات الکترونیک خود را تنها در بستر یک اپلیکیشن کاربردی دریافت کنیم.

احراز هویت سجام چیست؟

احراز هویت تاپ یکی از ویژگی‌های کاربردی تاپ برای علاقمندان به ورود در بازار سرمایه است. اپلیکشن تاپ با ساده سازی روند ثبت نام سجام و احراز هویت در سامانه سجام، این فرآیند را برای کاربران خود راحت‌تر و سریع‌تر کرده است. همچنین تاپ با ایجاد بستری امن برای آغاز فعالیت‌های مالی کاربران در بازار سرمایه، امکان انجام تمام فرآیندهای احراز هویت را به صورت غیر حضوری برای کاربران خود فراهم کرده است.

برای انجام احراز هویت غیر حضوری با تاپ، لازم است از پیش در سامانه سجام ثبت نام کرده باشید. پس اگر هنوز ثبت نام خود را در سامانه سجام کامل نکرده‌اید، ابتدا وارد اپلیکیشن تاپ شده و فرآیند ثبت نام خود را به پایان برسانید. راهنمای مرحله به مرحله ثبت نام سامانه سجام را در عنوان بعدی همین مطلب مطالع کنید.

چنان چه قبلا در سامانه سجام ثبت نام کرده‌اید ولی هنوز احراز هویت نشده‌اید، می‌توانید این کار را از طریق اپلیکیشن تاپ انجام دهید.
1- ابتدا وارد اپلیکشن شده و از منوی صفحه اصلی، گزینه بازار سرمایه را انتخاب کنید.
2- سپس در صفحه بعد، گزینه احراز هویت سجام (گزینه دوم) را لمس کنید.
3- در مرحله بعد شماره همراه خود و سپس کد امنیتی را وارد کنید و منتظر دریافت کد تایید بمانید.
4- در مرحله بعد کد ملی خود را خود را وارد می‌کنید و وارد صفحه اطلاعات و مدارک لازم برای احراز هویت خواهید شد.
5- در این صفحه، مرحله به مرحله اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و تصویر مدارک لازم را آپلود کنید.
6- پس از اتمام مراحل و مرور اطلاعات و مدارک وارد شده، دکمه تایید و ذخیره را لمس کنید.

راهنمای ثبت نام سامانه سجام با اپلیکیشن تاپ

همان طور که پیش تر گفتیم، قبل از احراز هویت لازم است در سامانه سجام ثبت نام خود را تکمیل کرده باشید. با کمک اپلیکیشن تاپ می‌توانید مراحل ثبت نام سجام خود را به راحتی انجام دهید. توجه داشته باشید برای انجام مبادلات مالی از قبیل ثبت نام و احراز هویت سامانه سجام، پرداخت‌های کارت به کارت و … لازم است با شماره تلفن همراه که به نام شماست، وارد تاپ شوید.

برای ثبت نام سامانه سجام با اپلیکیشن تاپ، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:
1- پس از وارد شدن به اپلیکیشن، گزینه بازار سرمایه را انتخاب کنید.
2- در صفحه جدید، گزینه اول، «ثبت نام سامانه سجام» را لمس کنید.
3- حالا وارد صفحه بعد می‌شوید، شماره همراه (به نام کاربر) و کد امنیتی را وارد کرده و دکمه دریافت کد تایید را لمس کنید.
4- پس از در یافت کد تایید، تمام اطلاعات هویتی خواسته شده شامل کد ملی، آدرس، شماره تماس، شماره حساب و … را وارد کنید.
5- در پایان پس از مرور اطلاعات وارد شده، دکمه تایید و ذخیره سازی را لمس کنید.

مزایای ثبت نام سامانه سجام از طریق اپلیکیشن تاپ

با ثبت نام سامانه سجام از طریق اپلیکیشن تاپ:
– از پر کردن فرم‌های متعدد و مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان دولت بی نیاز می‌شوید. پس در وقت ارزشمند شما صرفه جویی خواهد شد.
– می‌توانید اطلاعات وارد شده در زمان ثبت نام را، هر زمان که تمایل داشته باشید در اپلیکیشن تغییر دهید. اطلاعات جدید به صورت خودکار در تمام سرویس‌های مالی مورد استفاده شما از قبیل کارگزاری‌ها، صندوق‌های سرمایه گذاری و غیره ثبت خواهند شد.
– به تمام بازارهای سرمایه دسترسی خواهید داشت.
– نیازی به ثبت نام مجدد در سایر سرویس های بازارهای مالی مانند کارگزاری ها، صندوق های سرمایه گذاری، شرکت های تامین سرمایه و سایر نهادهای مشابه نخواهید داشت. ثبت نام سجام به منزله ثبت نام در تمام این سرویس ها تلقی شده و می‌توانید از آنها نیز استفاده کنید.
– تمام مطالبات و عواید نقدی شما از بازارهای سرمایه به شماره حساب اعلام شده شما در هنگام ثبت نام واریز می‌شود. در صورت نیاز می‌توانید شماره حساب خود را از طریق اپلیکیشن تاپ تغییر دهید.

راهنمای دانلود و نصب اپلیکیشن تاپ

تاپ، یک اپلیکیشن موبایلی کاربردی، با رابطه کاربری روان و آسان است که با هدف ساده سازی خدمات الکترونیک مورد نیاز کاربران در بستر یک اپلیکیشن و به صورت امن ایجاد شده است.
تاپ فعالیت خود را با ویژگی‌هایی مانند امکان پرداخت‌های کارت به کارت از تمام کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب آغاز کرد و امروز ده‌ها خدمات مختلف از قبیل:
– خدمات خودرویی شامل پرداخت عوارض و جریمه‌های خودرو، هزینه ورود به طرح ترافیک و …
– خرید انواع بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه، بیمه عمر و …
– خدمات سامانه صیاد شامل صدور، استعلام اعتبار و انتقال چک
– خرید شارژ و بسته‌های اینترنت همراه
– خدمات پرداخت کارت به کارت، گرفتن موجودی و … از تمام بانک‌های کشور
– تمام خدمات پارسی کارت
– خرید بلیت ورودی اماکن گردشگری مانند موزه‌ها و …
و بسیاری خدمات آنلاین دیگر را برای کاربران خود ارائه می‌کند. تاپ دیگر فقط یک اپلیکیشن ساده پرداخت نیست، بلکه یک دستیار همه کاره و ضروری برای هر شهروند محصوب می‌شود.

برای دانلود و نصب اپلیکیشن تاپ، فقط به دسترسی به اینترنت و یک گوشی موبایل هوشمند نیاز دارید. استفاده از خدمات تاپ رایگان است و برای همیشه رایگان باقی خواهد ماند. برای نصب تاپ از یکی از منابع زیر اقدام کنید:

لینک دانلود اپلیکیشن تاپ از گوگل پلی
لینک دانلود اپلیکیشن تاپ از مایکت

لینک دانلود اپلیکیشن تاپ از کافه بازار 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.