بررسی اپلیکیشن مالی و پرداختی تاپ: خدماتی جامع و سهولت در پرداخت

اپلیکیشن تاپ یکی از برترین برنامه‌های مالی و پرداختی کشور است که خدمات بسیاری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، ما در این مطلب نگاهی اجمالی به بخش‌های مختلف برنامه تاپ خواهیم داشت.

در دنیایی که همه اتفاقات با کلیک کردن ماوس رایانه یا تاچ یک گزینه در تلفن همراه رخ می‌دهد، پسندیده نیست که برای انجام انواع کارهای مالی و پرداختی روزانه، از خانه خارج شویم و موجب به هدر رفتن زمان، انرژی، سوخت، منابع طبیعی یا افزایش آلودگی، ترافیک و… شویم. اپلیکیشن‌های خدماتی به ویژه سرویس‌های مالی به همین منظور ایجاد شده‌اند تا آسودگی و آسایش را برای زندگی ما به ارمغان بیاورند.

چند سالی می‌شود که بسیاری از خدمات مالی و پرداختی به صورت جامع و هدفمند از طریق اپلیکیشن‌هایی که به همین منظور تولید شده، پیگیری می‌شوند. دیگر حداقل بخش اعظمی از مردم برای پرداخت قبوض، کارت به کارت، مشاهده موجودی، خرید شارژ یا دریافت بسته اینترنتی از خانه خارج نمی‌شوند.

این 5 خدمت اصلی و جامع مدت‌‌هاست که توسط اپلیکیشن‌های مالی و پرداختی ارائه شده و میان مردم هم به خوبی جا افتاده است. همین 5 خدمت اصلی تا حد زیادی به کاهش رسیدهای کاغذی و افت چشمگیر قطع درختان، کاهش ترافیک‌های خودرویی و روند نزولی مصرف سوخت، کاهش رفت و آمدها و صرفه‌جویی در انرژی و زمان و سر و کله زدن با بسیاری از اتفاق‌‌هایی که ممکن است در خارج از منزل و محل کار رخ دهد، کمک کرده است.

در زندگی امروزه تنها لازم است تا اپلیکیشن مورد اطمینان خود را باز کنید و خدمات مورد نیاز را از هر مکانی که در آن قرار دارید، انجام دهید.‌ این اتفاق بزرگی است که در جامعه رو به پیشرفت ما رخ داده و بسیاری از خدمات به صورت آنلاین و از راه دور انجام می‌شود.

انصافا اپلیکیشن‌های بسیار کاربردی هم در این زمینه ساخته شده‌اند اما یافتن جامع‌ترین، کامل‌ترین، ایمن‌ترین و راحت‌ترین اپلیکیشن مالی و پرداختی ساده نیست.

در حوزه مالی و پرداختی، امنیت اولین نیاز کاربران است. مردم نیاز دارند تا از سرویسی ایمن استفاده کنند تا بتوانند بدون دغدغه و با خیالی آسوده تمام اطلاعات پرداختی، اطلاعات حساب و کارت بانکی خود را به اپلیکیشن وارد کنند.

اما موضوع سهولت استفاده از سرویس پرداختی نیز اهمیت بسیاری دارد، شما نیاز دارید تا از سرویسی استفاده کنید که همیشه در دسترس باشد و بدون هیچ ایرادی به صورت 24 ساعته و به آسانی به شما خدمت‌رسانی کند.

سومین نیاز جامع بودن سرویس پرداختی است، طبیعتا همه نیازهای مالی و پرداختی کاربران به 5 مورد ذکر شده شامل پرداخت قبوض، کارت به کارت، مشاهده موجودی، خرید شارژ یا دریافت بسته اینترنتی نمی‌شود. مردم به طور روزانه به بسیاری از خدمات پرداختی مربوط به خودرو، بیمه، بلیط اتوبوس و قطار، بازار سرمایه و… نیز احتیاج دارند، بنابراین به دنبال اپلیکیشنی می‌گردند تا در تمامی حوزه‌ها به آن‌ها خدمت‌رسانی کند.

اما موضوع ارائه خدمات تنها به دسته‌های مختلف ذکر شده خلاصه نمی‌شود، به عنوان مثال در بخش بیمه نیاز دارید تا به انواع بیمه‌ها از شرکت‌های مختلف دسترسی داشته باشید تا بتوانید به درستی بیمه مناسب خود را انتخاب کنید. بنابراین اپلیکیشن یا سرویس پرداختی و مالی علاوه بر جامع بودن باید در تمامی بخش‌ها کامل هم باشد تا کاربران برای دریافت هر نوع خدمت نیاز به نصب اپلیکیشن جدیدی نداشته باشند.

همانطور که گفته شد سرویس‌های پرداختی بسیاری از این حوزه وجود دارد که تاپ، یکی از راحت‌ترین، ایمن‌ترین، جامع‌ترین و کامل‌ترین آن‌هاست.

اپلیکیشن جامع مالی و پرداختی تاپ

 

اپلیکیشن تاپ توسط شرکت تابان آتی پرداز که زیر مجموعه بانک پارسیان است، راه‌اندازی شده و همین مورد در ابتدا باعث می‌شود تا راحت‌تر بتوانید به اپلیکیشنی که توسط یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های کشور تولید شده اعتماد کنید. به هر شکل بانک پارسیان سال‌ها در حوزه خدمات مالی، پرداختی و امنیتی سابقه دارد و یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های خصوصی کشور محسوب می‌شود.

اما با نگاهی به خود اپلیکیشن متوجه خواهید شد که هر چهار شرط امنیت، سهولت، جامع و کامل بودن در خدمات آن به چشم می‌خورد و شما می‌توانید ده‌ها خدمت مورد نیاز خود را با استفاده از تاپ انجام دهید.

اصلی‌ترین خدمات برنامه تاپ

اپلیکیشن تاپ رابط کاربری ساده‌ای دارد و تمام خدمات آن در صفحه اصلی در دسترس هستند، این اپلیکیشن در حوزه‌های زیر فعالیت می‌کند:

 • انواع پرداختی بانکی
 • پرداخت قبوض
 • خرید شارژ و اینترنت
 • خدمات مربوط به خودرو (مانند عوارض، طرح ترافیک، بیمه و…)
 • خرید انواع بلیط اتوبوس، قطار و هواپیما
 • خرید انواع بیمه
 • ورودی اماکن گردشگری
 • خرید بلیط سینما و انواع فیلم و سریال اینترنتی
 • سامانه چک صیادی
 • سامانه سجام
 • خدمات بازار سرمایه
 • پرداخت با کد QR
 • انواع خدمات مالی و اعتباری
 • خیریه و نیکوکاری

با نگاهی گذرا متوجه خواهید شد که بسیار از خدمات مالی و پرداختی حتی خدمات بانکی، بیمه، خرید بلیط و خدمات گردشگری و تفریحی با اپلیکیشن تاپ در دسترس شما هستند.

رابط کاربری اپلیکیشن تاپ

با خدمات جامع و کامل اپلیکیشن تاپ می‌توانید با سهولت به تقریبا تمام کارهای روزانه خود برسید و از برخی خدمات و امکاناتی که در دیگر اپلیکیشن‌های مالی و پرداختی دیده نمی‌شود نیز بهره‌مند شوید.

همانطور که گفته شد، تاپ رابط کاربری ساده‌ و جمع‌وجوری دارد و نیازی نیست برای انتخاب خدمت مورد نظر، در میان صفحات برنامه جا‌به‌جا شوید. همه چیز در دسته‌بندی‌های مشخص در صفحه اصلی قرار دارد و در هر دسته‌بندی نیز فهرست تمامی خدمات مربوطه دیده می‌شود و قابل انتخاب است.

اپلیکیشن تاپ با وجود بخش‌ها و گزینه‌های متعددی که دارد، بسیار سبک و روان است، در بسیاری از اپلیکیشن‌های جامع یا به اصطلاح سوپراپلیکیشن‌ها، باگ‌ها و کندی‌هایی در رابط کاربری دیده می‌شود که اذیت کننده هستند، اما تاپ به این شکل نیست، سرعت این برنامه بالاست و طی استفاده با قطعی یا باگ خاصی مواجه نمی‌شوید.

طراحی مطابق با نیاز کاربران

همچنین خود برنامه به شکلی طراحی شده که انتخاب گزینه‌های مختلف در روند خرید یک بسته اینترنت، بلیط هواپیما، بیمه یا هر خرید دیگری بسیار سریع و هدفمند باشد، به عنوان مثال هنگام خرید بلیط اتوبوس، قطار یا هواپیما، نیازی نیست تا فرم‌های مشخص و همیشگی را پر کنید.

در اپلیکیشن تاپ روند خرید اصلاح شده و هنگام خرید مرحله به مرحله گزینه‌ها به شما نشان داده می‌شود، به عنوان مثال برای خرید بلیط، لازم نیست هر بخش را انتخاب و یک گزینه از آن را برگزینید.

در تاپ با انتخاب مبدا بلافاصله فهرست شهرهای مقصد احتمالی به نمایش در می‌آید، پس از انتخاب مقصد نیز تقویم به صورت خودکار باز شده و تنها لازم است یک روز را انتخاب کنید و این مراحل به همین شکل ادامه پیدا می‌کند.

این قابلیت به ظاهر ساده باعث شده تا سرعت شما هنگام کار با تاپ افزایش پیدا کند، همچنین تجربه کاربری بهتری از تاپ داشته باشید.

سهولتی که کاربران به آن نیاز دارند

در دسته‌بندی رابط کاربری اپلیکیشن تاپ، خدمات محبوب شامل کارت به کارت، خدمات خودرو، بسته اینترنت، شارژ، موجودی و قبض در بخش ابتدایی دیده می‌شود که دسترسی به آن‌ها راحت‌تر است، سپس دیگر خدمات مانند خرید بلیط، بیمه، سامانه سجام و… در ادامه آورده شده که طبیعتا نیاز کاربران به این گزینه‌ها کمتر بوده و برای دسترسی به آن‌ها باید صفحه برنامه را به سمت بالا اسکرول کنید.

نوار خدمات برنامه تاپ

در نوار پایینی برنامه 5 گزینه سایر، کیف پول، کدپرداز، اعلانات و تکرار خرید، به عنوان بخش‌های اختصاصی برنامه همواره در دسترس هستند.

منوی اصلی

بخش سایر، همان منوی برنامه است که در آن می‌توانید مشخصات کاربری خود را کامل کنید، کارت‌های بانکی ثبت شده در برنامه را در دو دسته‌بندی مبدا و مقصد مدیریت کنید و تمامی لیست تراکنش‌های خود را با امکان جستجو و اعمال فیلتر، مشاهده کنید.

در این قسمت، بخش مدیریت کارت‌ها که اجازه افزایش، ویرایش و حذف کارت‌های مبدا و مقصد را می‌دهد، از بخش‌هایی است که زیاد با آن سر و کار دارید، در این قسمت امکان کپی کردن شماره کارت‌های مقصد جهت ارسال شماره کارت برای افراد دیگر نیز وجود دارد که از گزینه‌های کاربردی اپلیکیشن تاپ است.

کیف پول

در نوار پایینی برنامه تاپ، بعد از گزینه سایر، بخش کیف پول دیده می‌شود، که ابتدا باید با وارد کردن شماره ملی مالک سیمکارت آن را فعال کنید. با شارژ کردن کیف پول می‌توانید برای انجام تراکنش‌های مختلف به سراغ کیف پول بیایید و مستقیم مبلغ مورد نظر را از آن برداشت کنید. به این ترتیب برای هر تراکنش نیازی به وارد کردن کارت و رمز دوم ندارید.

کاربران می‌توانند به موجوی کیف پول خود اضافه کنند، مبلغی از آن را به حساب یک کیف پول دیگر تاپ انتقال دهند (مثلا به کیف پولی که برای خط دوم خود ایجاد کردید، اعتبار واریز کنید) و مبلغی از کیف پول را برداشت و به حساب اصلی خود بازگردانند، البته برای اینکار باید ابتدا شماره شبای حساب خود را با صرف هزینه 5 هزار تومان فعال کنید، نکته‌ای که در دیگر اپلیکیشن‌های پرداختی نیز دیده می‌شود.

آخرین گزینه بخش کیف پول، امکان مشاهده گردش مالی از اپلیکشن تاپ به حساب کارت خود است که امکان جذابی برای مدیریت بهتر گردش مالی حساب به شمار می‌آید. در این بخش می‌توانید به سایر کیف پول‌های تاپ نیز دسترسی داشته باشید.

کدپرداز

خدمت دیگری که در قسمت نوار پایینی اپلیکیشن تاپ دیده می‌شود، کدپرداز نام دارد. حتما در سطح شهر برای خرید اقلام مختلف یا در تاکسی‌ها، با کد QR برنامه تاپ مواجه شده‌اید، با اسکن کردن این کد از طریق برنامه تاپ و بخش کدپرداز، می‌توانید پرداخت‌های خود را به راحتی و بدون نیاز به کارت بانکی یا پول نقد انجام دهید. پس از گزینه کدپرداز بخش اعلانات دیده می‌شود که در آن آخرین اخبار و پیام‌ها از سرویس تاپ را دریافت خواهید کرد.

تکرار خرید

اما گزینه آخر نوار پایینی، بخش تکرار خرید است که آپشن جذابی به شمار می‌آید. طراحان برنامه تاپ به این موضوع واقف هستند که بسیاری از پرداخت‌های ما در بازه‌های زمانی مختلف تکرار می‌شود. به طور مثال شاید سیمکارت اعتباری خود را هفته‌ای 10 هزار تومان شارژ کنیم یا ماهانه یک بسته اینترنت مشخص را خریداری کنیم. به همین دلیل بخش تکرار خرید در برنامه تاپ گنجانده شده تا لازم نباشد برای تراکنش‌های تکراری، هر بار مراحل لازمه از ابتدا طی شود.

شما پس از انجام هر تراکنش می‌توانید آن را به فهرست تکرار خرید اضافه کنید، سپس نوبت بعدی که خواستید آن تراکنش را انجام دهید، با مراجعه به بخش تکرار خرید و انتخاب آن تراکنش، به آسانی خرید دوباره داشته باشید.

به طور مثال یک گیگابایت اینترنت همراه در این بخش ثبت شده و با لمس گزینه آن خرید شما تکرار می‌شود و هزینه از کیف پول نیز برداشت خواهد شد. به این ترتیب لازم نیست هر بار بروید و برای خرید بسته اینترنت، اپراتور خود را انتخاب کنید و میان بسته‌های موجود، بسته مورد نظر را انتخاب و مراحل پرداخت آن را طی کنید.

ایراداتی که باید رفع شود

در کنار این موارد نقاط ضعفی هم وجود دارد که می‌توان به آن اشاره کرد. در این ایام هزاران نفر به صورت روزانه از تاکسی‌های اینترنتی استفاده می‌کنند، اتصال تعدادی از برنامه‌های مالی و پرداختی رقیب تاپ به اپلیکیشن‌های تاکسی اینترنتی موجب همپوشانی برنامه‌ها و تجربه کاربری جذاب‌تری می‌شود، اما تاپ به کیف پول هیچکدام از برنامه‌های تاکسی اینترنتی متصل نیست.

دانلود اپلیکیشن تاپ از گوگل پلی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.