انقلابی در نرم افزارهای موبایلی با پات لایف در اینوتکس 2021

پات لایف به عنوان نخستین اپلیکیشن موبایلی در بستر پلتفرمی اکوسیستمی مبتنی بر اقتصاد اشتراکی در اینوتکس 2021 معرفی شد .

دراین نشست آرش فروزان مدیر پروژه پات لایف و نیما رشادی مدیر فنی این محصول ،از  پات لایف به عنوان انقلابی در حوزه نرم افزارهای موبایلی یاد کردند .

مدیر پروژه پات لایف با تاکید بر اینکه در ایران ده سال است که از عمر سوپر اپ ها گذشته گفت : در طول این ده سال آیا همه ارزش هایی که باید اتفاق بیافتد رخ داد ؟ وقت آن رسیده که کشور را متوجه این موضوع کنیم که دیگر چیزی به نام سوپراپ وجود نخواهد داشت و مفهوم پلتفرم با رویکرد اکوسیستمی باید به کشور معرفی شود ، ما در ایران کیش با مدیریت نوآور  به این نتیجه رسیده ایم که ذره ذره این پلتفرم را ایجاد کنیم و این پایان کار نیست، ارزش اصلی در رویکردی با تحقق مفهوم ” پلتفرمی اکوسیستمی مبتنی بر اقتصاد اشتراکی ” نمایان می شود.

فروزان گفت : مرز بین سوپر اپ و پلتفرم مرز باریکی است . این مرز توجه به ارزش هایی است که درزنجیره ارزش و تقاضا اتفاق می افتد و پات لایف اولین پلتفرم اکوسیستمی ایران مبتنی بر فین تک و اقتصاد اشتراکی خواهد بود .

فروزان با بیان اینکه پات لایف با عبور از مفهوم سوپر اپلیکیشن به سمت پلتفرمی در قالب یک اکوسیستم و  اقیانوس های آبی در حرکت است، گفت : این محصول با رویکردی متفاوت نسبت به سایر رقبای خود که بیشتر حول محور توسعه عرضی و تعدد سرویس تاکنون عمل نموده اند، قصد دارد این رویکرد را با چاشنی اکوسیستمی خود، با انقلاب جدیدی در عرصه کسب و کارهای الکترونیکی همراه کند.

وی افزود : پات لایف با شعار حال خوب زندگی ، قصد دارد تا در جای جای زندگی مردم در قالب یک همراه هر لحظه عمل کند، این بدان معناست که پلتفرم آن می تواند سرویسی جامع، حامی و امن در رفع تمامی نیازهای روزمره و حتی اساسی باشد.

بسترهایی که روی پات لایف فعال است

نیما رشادی نیز با بیان اینکه پات لایف یک زنجیره و پل ارتیاطی بین کاربرها و سرویس دهنده ها ایجاد می کند گفت:  پات لایف یک اکوسیستم است که از دو لایه تشکیل شده است. لایه اول بستری برای کسب و کارهای دیجیتال که می توانند روی آن قرارگرفته و در توسعه زنجیره عرضه و تقاضای پات لایف همراه باشند و دومین لایه رفع هر نیازی در حوزه فین تک است که میتواند به کسب و کارها ارائه شود.

رشادی گفت : در پات لایف بستری جامع و یکپارچه برای رفع هر نوع نیازی برای استارت آپ ها و کسب و کار ها وجود دارد . چیزی که در پات لایف رخ داده است معماری CORE BASE است، یک هسته که سرویس های مختلفی روی آن قرار می گیرد و در اطراف آن  اپلیکیشن ها و کسب و کارها و کمپانی ها و بانک ها قرار می گیرند. اگر یک نگاه اجمالی به پات لایف داشته باشیم از چند بخش اصلی تشکیل شده است . یکی از آن ها مدیریت کاربری است،  در حال حاضر پات لایف از دانلود بالایی برخوردار است،  اطلاعاتی که در اپلیکیشن  وجود دارد یک دیتا سنتر مفید و مرتبط با تمام زندگی افراد است و سعی دارد اطلاعات زندگی اشخاص را پوشش دهد و کسب و کار هایی که دراین بستر قرار می گیرند می توانند بر اساس این اطلاعات به صورت امن استفاده کنند. مطلب بعدی بستر تبلیغات پات لایف خواهد بود . پات لایف در کنار شرکت ها و موسسات و استارت آپ ها و فین تک ها قرار می گیرد و بر اساس اطلاعات مکانی و جغرافیایی پات لایف می توانند تبلیغات مبتنی بر جغرافیای مکانی را انجام دهند،  دراین میان ابزارهای دیگری مانند پوش نوتیفیکیشن ها و… را نیز در اختیار دارند .

بخش بعدی پات لایف که به ویژه در دوران کرونا بسیار ضروری است ارائه خدمات غیر حضوری بانک ها ، موسسات و کسب و کارها به مردم است.  لازمه خدمات غیر حضوری احزار هویت است که همه این ها توسط هوش مصنوعی ایران کیش و پات لایف انجام می شود و در مرحله آخر هم امضای دیجیتال که پیاده سازی شده است. این بستر هم موقعیت را برای بانک ها و موسسات و هر کسب و کاری که بخواهد خدماتش را به صورت غیر حضوری توسعه دهد فراهم کرده است . پات لایف PWA  (وب‌اپلیکیشن‌ ) و همینطور خدمات درگاه موبایلی MPG را نیز در اختیار دارد .

آنچه پات لایف می خواهد

در ادامه نیز آرش فروزان با بیان اینکه پات لایف سنگ بنای اولیه خود را حول اقتصاد خلاق با صنایع فین تک ( پی تک، نئوبانک، رگ تک، اینشورتک ، ولث تک و لندتک) ،توریسم و گردشگری ، اقتصاد هنر ، شهر هوشمند ( حمل و نقل، خدمات شهروندی و شهرنشینی ،  توسعه پلتفرم های بازی های موبایلی ، سلامت انلاین ( پزشک، دارو و خدمات حوزه درمان) بنا نهاده است گفت :  در فضای اقتصاد اشتراکی دیگر موضوعاتی مانند انحصاری که امروز در خرید های آنلاین در بخش هایی مشاهده می کنیم وجود نخواهد داشت . این خود در مفهوم ، برنده بازار است و همچنین ما آماده ایم تا در توسعه زیر ساخت های اپلیکیشن موبایلی،  راه حل های دیتا ماینینگ ، با استارتاپ ها همکاری نماییم  و به سمت  بلاک چین هم گام بر میداریم  و هم اکنون هم موضوع گیمیفیکیشن مبتنی بر اقتصاد خلاق را هدفگذاری کردیم .

وی افزود : پات لایف در کلیه این سرویس ها با در نظر داشتن یکپارچگی در حوزه ui،ux و cx ، همراه همیشگی کاربران خود خواهد بود، پات لایف را می توان همچون یک market palce نسل چهارمی دانست که امکان اتصال کسب و کارهای کوچک و بزرگ را با استانداردهای مشخص، به شبکه عرضه و تقاضای این اکوسیستم فراهم کرده است، این بدان معناست که یکی از رسالت های دیگر ایران کیش در علت خلق این پلتفرم توجه به توسعه کسب و کارهای حوزه استارتاپی و کارآفرینان کشور بوده است و این موضوع را از همان ابتدای تولد پات لایف در چرخه توسعه محصول خود مدنظر داشته است.

فروزان گفت : آنچه که کاربران در اپلیکیشن پات لایف لمس خواهند کرد، تجربه کاربری جذاب ، سرویس هایی با نقشه خرید آسان ، خدماتی در دسترس است و البته تمامی این امکانات در یک بستر امن است  که توسعه سرویس های آن مبتنی بر نیازبازار و کاربران رقم خواهد خورد که در همین راستا، توجه ویژه به موضوع فروش با رویکرد خدمات پس از فروش، تخفیف و پروموشن های خاص را نیز در برنامه های خود دارد. ایران کیش پات لایف را همچون یک مرجع تجاری برای کسب و کارها مبدل میکند  و همانطور که می توانید هم اکنون با دانلود از #1*788* مشاهده نمایید ، ده ها سرویس و زیرمنو در دسترس کاربران قرارگرفته است تا بتوانند در محیطی لذت بخش از تجریه خرید، نیازهای روزمره خود را برطرف کنند و  همچنین این محصول با بیش از 50 سرویس قابل عرضه به شرکای تجاری همچون خدمات نئوبانک، پرداخت و ماژول های خاص خود در حوزه کارت اعتباری و احرازهویت، می تواند به استارتاپ ها و کسب و کارهای کوچک و البته صنایع بزرگتر نیز، خدمات ویژه ای عرضه کند.

منبع ایران کیش
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.