۲۰۰ میلیون دلار به بورس رسید؟/ امروز؛ آخرین مهلت بانک مرکزی برای واریز پول بورس

درحالی امروز آخرین مهلت بانک مرکزی برای واریز۲۰۰ میلیون دلار از منابع ارزی به حساب صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه است که تا کنون فقط ۵۰ میلیون دلار از این مبلغ واریز شده و مشخص نیست برنامه رئیس کل جدید بانک مرکزی در این باره چیست!

در پی ریزش بی سابقه بورس آنهم بعد از دعوت رئیس جمهور از سهامداران و مردم برای سرمایه گذاری در این بازار، فشارها به دولت و وزارت اقتصاد برای حمایت از بازار سرمایه افزایش یافت. انتظار به حق سهامداران این بود که دولت باید پاسخگوی وضعیت موجود باشد.

برهمین اساس نیز از سال قبل تا کنون جلسات مختلفی در دولت برای حمایت از بازار سرمایه شکل گرفته است هرچند نتایج این جلسات تقریبا هیچ بوده که اگر غیر ازاین بود سهامداران شاهد پودر شدن سرمایه‌هایشان نبودند!

با این حال اما اوایل اردیبهشت ماه امسال در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مصوب شد که بانک مرکزی نسبت به فروش تدریجی 200 میلیون دلار از منابع ارزی به حساب صندوق توسعه ملی اقدام و منابع حاصل را به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز کند.

طبق ابلاغیه که در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت معین شده، مهلت واریز 200 میلون دلار به بورس، امروز سه شنبه 11 خرداد به پایان خواهد رسید درحالی که تاکنون فقط معادل ریالی مبلغ 50 میلیون دلار به ارزش 1034 میلیارد تومان، از جانب بانک مرکزی به حساب صندوق تثبیت واریز شده است.

باتوجه به تغییر رئیس کل بانک مرکزی در روزهای گذشته، باید دید که آیا اکبرکمیجانی رئیس کل جدید نسبت به واریز این منابع در موعد مقرر اقدام خواهد کرد یا این سیاست حمایتی از بازار سرمایه هم به مانند طرح های قبلی مشمول مرور زمان خواهد شد!

منبع تسنیم
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.