روسیه بیشترین آسیب را از تهدیدهای ارز مجازی دیده است

طبق شاخص‌های شرکت امنیت اینترنتی ESET، روسیه بیشترین آسیب را از تهدیدهای ارز مجازی در سه ماهه اول سال جاری میلادی دیده‌ است و پس از آن تایلند و پرو قرار دارند.

شرکت امنیت اینترنتی ESET اعلام کرد افزایش تقاضا برای ارزهای مجازی تاثیر مستقیمی بر رشد تهدید‌های ارزی داشته که در نیمه دوم 2020 آغاز و در 2021 هم ادامه پیدا کرده است.

طبق گزارش این شرکت، با قدرت گرفتن ارزهای مجازی، تعداد بدافزارهایی که به دنبال سودجویی از آنها بوده‌اند هم افزایش یافته است. استخراج کنندگان ارز مجازی یکی از عوامل اصلی رشد تهدیدهای ارزی بوده‌اند. این تهدیدها 22 درصد در سه ماهه اول سال جاری میلادی نسبت به سه ماهه پایانی 2020 افزایش یافته‌اند.

در این گزارش آمده است:«کشورهایی که طبق شاخص‌های ESET بیشترین آسیب را از تهدیدهای ارز مجازی دیده‌اند، روسیه با 8.9 درصد و به دنبال آن تایلند و پرو با 5.6 و 5.3 درصد بوده‌اند».

از نظر جغرافیایی، بیشتر تهدیدهای اینترنتی در سه ماهه اول 2021 در روسیه، ژاپن، پرو، لهستان و فرانسه ردیابی شده است.

افزایش ارزش ارزهای مجازی در ماه‌های اخیر احتمال این جرائم سایبری را بالا برده است. طبق گزارش این شرکت، نمونه‌های نگران کننده تخلفات سایبری با سوء استفاده از بی‌ثباتی ارزهای مجازی و با تمرکز بر سود بالا در سرمایه گذاری ‌ رو به افزایش است.

منبع تسنیم
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.