سرمایه گذاری های جدید بیمه کوثر در راه است

شرکت بیمه کوثر در اقدامی بدیع و کم‌نظیر در صنعت بیمه، به‌زودی، با ورود مستقیم به سرمایه‌گذاری در صنایع بزرگ و مهمی مانند پتروشیمی خیز بلندی برای افزایش سودآوری پایدار برخواهد داشت.

پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت که با توزیع سود نقدی 385 ریالی به ازای هر سهم همراه شد، با توجه به گزارش مدیرعامل از وضعیت درخشان شرکت و نیز گزارش مثبت حسابرس رسمی و بازرس قانونی، اکنون باید برنامه افزایش سرمایه را به سرعت دنبال کنیم.

مجید مشعلچی فیروزآبادی افزود: با انتخاب حسابرس رسمی شرکت برای سال 1400، فرایند افزایش سرمایه را که طبق پیشنهاد و مصوبه هیات‌مدیره شرکت 160درصد است از همین امروز آغاز می‌کنیم و اگر سازمان بورس هم برای اعطای مجوز آن ما را همراهی کند امیدواریم طی 2 ماه آینده این افزایش سرمایه به صورت کامل اجرایی شود.

وی سهام‌داری شرکت‌های بزرگ با بنیاد خوب را در بخش‌های معدنی، فولادی و پتروپالایشی یکی از سیاست‌های اصلی بیمه کوثر در سرمایه‌گذاری اعلام کرد و گفت: با این سبد سرمایه‌گذاری علاوه بر توزیع ریسک ما روند سودآوری مطمئن و پایداری را برای آینده شرکت ترسیم کرده‌ایم. البته بنا به بررسی‌های صورت‌گرفته در نظر داریم تنوع را در سبد سرمایه‌گذاری بیمه کوثر، به‌ویژه در بخش معادن و فلزات، افزایش دهیم.

مدیرعامل بیمه کوثر از فروش برخی املاک شرکت که با سوداوری مناسبی همراه خواهد بود در آینده نزدیک خبر داد و تصریح کرد: در نظر داریم به کمک نقدینگی حاصل از آن و طبق برنامه‌ریزی و مذاکرات صورت گرفته در عرصه‌های سوداور اقتصادی سرمایه‌گذاری کنیم که امیدواریم به یاری پروردگار، فصل نوینی را در حیات اقتصادی شرکت بزرگ بیمه کوثر رقم بزند.

 

1 نظر
  1. علی خانبلوکی می گوید

    سلام آیا افرادی مثل من که نظامی هستیم و بازنشسته شده این هنوز عضو بیمه کوثر هستیم و وضعیت ما چگونه است و چکار باید بکنیم .
    لطفاً توضیح و راهنمای کنید. متشکرم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.