چه کسی رئیس کل بانک مرکزی می‌ شود؟

بعد از تعیین تکلیف شدن وزرا اقتصادی به ویژه وزیر اقتصاد، بازارهای مالی چشم انداز انتصاب رئیس جدید ساختمان شیشه‌ای میرداماد است.

با تشکیل تیم اقتصادی در روز گذشته و تایید ۶ وزیر سکاندار وزارتخانه‌های اقتصادی کشور، انتصاب رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و همچنین تعیین معاون اقتصادی رئیس جمهور تقریبا ۹۰ درصد تیم اقتصادی دولت تشکیل شده است.

بانک مرکزی که به عنوان مسئولی که نهاد اصلی نظارت بر سیاست های پولی و مالی است. هنوز با مدیریت قبلی این نهاد یعنی اکبر کمیجانی که با حکم حسن روحانی رئیس جمهور سابق زده شده بود، مدیریت می شود. همین موضوع تا حدودی در روند بسیاری از مسائل بانکی و مالی تاثیر مستقیم و غیرمستقیم گذاشته است.

حال با نهایی شدن و تایید صلاحیت گزینه وزارت امور اقتصادی و دارایی در دولت سیزدهم؛ وی باید پیشنهاد انتصاب رئیس کل بانک مرکزی را به رئیس جمهور بدهد. این میان احتمال انتصاب چندین نفر به عنوان رئیس کل بانک مرکزی قوت گرفته است.

منابع آگاه سه گزینه اصلی را برای تصدی ریاست بانک مرکزی اعلام می کنند که این سه گزینه شامل علی صالح آبادی، محمد هادی زاهدی وفا و عبدالله طالبی هستند. اما گمانه زنی های رسانه ای اسامی علی طیب نیا و محمدرضا فرزین را نیز به عنوان گزینه های احتمالی این تصدی عنوان می کنند.

 

منبع خبر آنلاین
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.