سود 38.2 درصدی بیمه‌گذاران عمر و پس‌انداز بیمه آسیا

شرکت بیمه آسیا به عنوان بزرگ ترین بیمه غیردولتی موفق شد تا یکی از بالاترین نرخ سود مشارکت در منافع را برای بیمه‌گذاران عمر و پس انداز این شرکت به میزان 38.2 درصد در پایان سال 1399 کسب کند.

تحقق این میزان سود مشارکت در منافع نشان از سیاست‌گذاری صحیح مدیران بیمه آسیا در راستای صیانت از حقوق بیمه‌گذاران به ویژه از منظر سرمایه‌گذاری از منابع و سرمایه بیمه‌گذاران عمر و پس انداز است. اتفاقی که نشان می‌دهد که پیوستن به جمع بیمه‌گذاران زندگی بیمه آسیا نه تنها گزینه بهتر و جذابتری نسبت به سود سپرده‌های بانکی، بلکه راه مطمئن‌تر برای پوشش ریسک‌های تورمی در ایران است.
به گزارش دنیای بیمه، این شرکت به عنوان مبتکر و طراح بیمه‌های عمر و پس انداز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و نخستین شرکت ارائه دهنده بیمه‌های زندگی است و با سابقه طولانی و البته برنامه‌های متنوع و متمایز در سال‌های اخیر موفق به جذب سهم قابل توجهی از بازار شده و سود مطمئن و بالا را نصیب بیمه‌گذاران خود کرده است.

ثمره پشتوانه مالی مطمئن، سطح توانگری مطلوب و یک، برای سال‌های متمادی، بهره‌مندی از نیروی انسانی خبره و کارآمد و بهره گیری از توان نمایندگان باسابقه و فعال بیمه آسیا همین است که اکنون بیمه‌گذاران عمر و پس‌انداز این شرکت نتیجه سرمایه‌گذاری مطلوب خود را با دریافت 38.2 درصدی سود قطعی مشارکت در منافع مشاهده می‌کنند و این سود به حساب اندوخته آنها واریز شده است.

بر اساس آیین نامه 68 شورای عالی بیمه مربوط به بیمه‌های زندگی و مستمری شرکت‌های بیمه مکلف هستند در انواع بیمه‌‏های زندگی جز در بیمه‌های خطر فوت زمانی، بیمه‌گذاران بیمه‏های زندگی خود را در حداقل ۸۵ درصد منافع حاصل از مجموع معاملات بیمه‌های مذکور سهیم کنند. همچنین شرکت‌های بیمه باید پس از تعیین منافع قابل تقسیم در آخر هر سال، سهم هر یک از بیمه‌گذاران از منافع یادشده را بر حسب توافق با بیمه‌گذار به عنوان حق بیمه یکجا برای افزایش سرمایه بیمه‌نامه یا افزایش ذخایر ریاضی منظور و یا به صورت نقدی پرداخت کنند.

  بیمه آسیا خسارت51 میلیارد ریالی صنایع غذایی پاک تلیسه را پرداخت کرد

بیمه آسیا هم همانند سال‌های گذشته در راستای اجرای آیین‌نامه 68 شورای عالی بیمه اعلام کرد که سود قطعی بیمه‌گزاران عمر و پس‌انداز این شرکت به میزان 38.2 درصد محاسبه و به حساب اندوخته آنها منظور شده است.

منبع بیمه آسیا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.