پی‌‌ پل به‌ دنبال خرید شبکه اجتماعی پینترست

به‌نظر می‌رسد که شرکت پی‌‌پل (PayPal) این روزها در حال رایزنی برای خرید شبکه اجتماعی پینترست (Pinterest) است.قراردادی که طبق گزارش رویترز به‌زودی و با مبلغ ۴۵ میلیارد دلار منعقد خواهد شد.

این در حالی است که پیش از همه، بلومبرگ با انتشار خبر خرید پی‌‌پل، ارزش این تفاهم‌نامه را ۳۹ میلیارد دلار عنوان کرد و افزود که بخش زیادی از این مبلغ در قالب سهام به واگذار خواهد شد. در نگاه اول، علاقه پی‌‌پل به پینترست کمی ‌‌عجیب به‌نظر می‌رسد اما این خرید می‌تواند به این شرکت کمک کند تا گام بلندی را برای ورود به عرضه تجارت در شبکه‌های اجتماعی که این روزها در حال گسترش است، بردارد. پینترست از سال ۲۰۱۵ تاکنون در این حوزه فعال بوده و جزو پرطرفدارترین‌‌ها نزد کاربران به‌شمار می‌‌رود.

از طرفی دیگر، پینترست از جمله شبکه‌های اجتماعی بی‌‌حاشیه طی سال‌های اخیر بوده و از مشکلات پلت‌فرم‌‌‌هایی چون فیس‌بوک و توییتر در زمینه انتشار اطلاعات نادرست دور بوده است. ناگفته نماند که پی‌‌پل طی چند‌ماه اخیر، تلاش‌‌های زیادی را برای گسترش کسب‌‌وکار خود انجام داده که از جمله آنها می‌توان به اختصاص ۷/ ۲میلیارد دلار به سیستم جدید «الان بخر، بعدا پرداخت کن»-Buy Now, Pay Later- و همچنین توجه جدی به حوزه رمزارزها اشاره کرد.

منبع دنیای اقتصاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.