مشارکت ویژه بانک ملی در طرح‌های سرمایه گذاری با اولویت رونق تولید

با چالش‌های متعدد پیش روی تولیدکنندگان داخلی، فرهنگ سازی در حمایت از تولید، امر خطیری است که بانک ملی ایران با سرمایه گذاری در طرح های اشتغال زایی استان ها علاوه بر گام نهادن در این راستا، سعی در بهبود فضای کسب و کار و رونق بازار اشتغال زایی کشور دارد.

تعداد پروژه های ایجاد شده با مشارکت و اقدام مستقیم بانک ها در کشور قابل شمارش نیست و بانک ملی ایران به عنوان یک نهاد مردمی و بازوی توانمند اقتصادی دولت، در بسیاری از این پروژه ها سهم قابل توجهی داشته است.

این بانک با مشارکت در طرح های سرمایه گذاری استان ها تلاش دارد تا ضمن حفظ اشتغال موجود، بستری برای توسعه اشتغال و بهبود فضای کسب و کار ایجاد کند.

بانک ملی ایران در سال 99 و سه ماهه نخست سال جاری بالغ بر 24 هزار و 250 میلیارد ریال تسهیلات به بخش های تولیدی استان آذربایجان شرقی تخصیص داده است که از مهم ترین طرح های سرمایه گذاری این استان، مجتمع فولاد کانی حدید میانه با اشتغال زایی مستقیم و غیر مستقیم 500 نیروی انسانی است.
این مجتمع با ظرفیت تولید 300 هزار تن شمش آهنی در سال، بخش مهمی از نیاز واحدهای فولادی کشور را تامین می کند.

بانک ملی ایران یک هزار و 283 میلیارد ریال منابع شامل 300 میلیارد ریال در بخش سرمایه گذاری ثابت از محل بند الف تبصره 18 قانون سنواتی کشور و 983 میلیارد ریال در بخش سرمایه در گردش از محل منابع داخلی بانک به این مجتمع اختصاص داده است.

منبع بانک ملی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.