ارز دیجیتال ملی با محوریت جزیره کیش راه‏‌اندازی می‌شود

مشاور رئیس‌‌جمهور و دبیرشورای عالی مناطق آزاد گفته است راه‌‌اندازی ارز دیجیتال ملی به‌زودی و با محوریت جزیره کیش، اجرایی می‌شود. به‌‌گفته سعید محمد، قرار است جزیره کیش به مرکزی برای ارائه خدمات مرتبط با این حوزه، نظیر صرافی‌‌ها و کیف پول‌‌های ارز دیجیتال، تبدیل شود.

سعید محمد در نشست شورای معاونان سازمان منطقه آزاد کیش گفت: به‌‌دنبال آن هستیم که جزیره کیش را با توجه به تجارت و قابلیت‌‌های موجود آن در این زمینه، به عنوان پایلوت کشور معرفی کنیم و هم اکنون مجوز ایجاد بانک آفشور و بورس بین‌الملل اخذ شده و تولید رمزارز ملی نیز با محوریت این جزیره به‌زودی به اجرا در می‌‌آید.

مشاور رئیس‌‌جمهور افزود: تبدیل کیش به عنوان پایلوت شهر هوشمند کشور، تحقق خدمات پولی‌‌بانکی بین‌المللی، تبدیل این جزیره به عنوان الگوی فرهنگی ایران، توسعه توریسم گردشگری، علمی و تفریحی، شفافیت و ارتباط‌گیری بیشتر با مردم مهم‌ترین ماموریت‌‌های سازمان منطقه آزاد کیش در دولت سیزدهم است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی گفته است: هم‌‌اکنون باید در راستای تحقق نسل سوم گام‌ برداریم که تحقق آن برآورده‌‌شدن اهداف نسل‌‌های بعدی را به همراه خواهد داشت که با ایجاد بانک آفشور، بورس بین‌الملل و رمزارز ملی و خدمات بیمه قابل انجام است. سعید محمد در پایان گفت: ساماندهی ارزهای دیجیتال به عنوان دیگر رکن تحقق نسل سوم مناطق آزاد تجاری مورد توجه این دبیرخانه قرار گرفته که در بخش‌های غیرماینینگ از جمله صرافی و کیف پول دیجیتال، خدمات جانبی رمزارزها، کنترل‌‌ها و راه‌‌اندازی رمز‌‌ارز ملی در این جزیره است.

منبع دنیای اقتصاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.