بیت‌کوین رمزارز مناسبی برای پرداخت نیست

ایلان ماسک معتقد است که بیت‌کوین برای پرداخت مناسب نیست چون حجم تراکنش آن کم و هزینه هر تراکنش زیاد است.

به نقل از بیت‌کوین نیوز، ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا، اسپیس‌ایکس و ثروتمندترین فرد جهان، از سوی مجله تایم به‌عنوان «شخص سال ۲۰۲۱» انتخاب شده است. وی طی مصاحبه با این مجله که روز دوشنبه منتشر شد، در مورد ارزهای دیجیتال بیت‌کوین (BTC) و دوج‌کوین (DOGE) صحبت کرد.

ادوارد فلسنتال، مدیرعامل تایم اظهار کرد: نزدیک به یک قرن، تایم روشی را به‌عنوان معرفی فرد سال آغاز کرده که در این فرآیند فرد یا گروهی که بیشترین تاثیر خوب یا بد را در ۱۲ ماه سال ایجاد کرده است را معرفی می‌کند.

وی افزود: «شخصیت سال، نشانه برتری است و در ۱۲ ماه گذشته تعداد بسیار اندکی از افراد تاثیر بیشتری نسبت به ماسک بر زندگی روی زمین و احتمالا زندگی خارج از زمین داشته‌اند».

شایان‌ذکر است، دارایی خالص ماسک بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار است.

ماسک گفت: «من نقش مهمی در ایجاد پی پال (Paypal) ایفا کردم بنابراین درک من از سیستم پولی در یک سطح اساسی است و از نحوه عملکرد و مکانیزم دقیق آن آگاه هستم و فکر می‌کنم افراد بسیار کمی هستند که بهتر از من آن را درک کنند».

مدیر عامل تسلا پیشنهاد کرد: بیت‌کوین برای پرداخت نامناسب است چون حجم تراکنش بیت‌کوین کم و هزینه هر تراکنش زیاد است اما در سطح پایه خود، شاید برای ذخیره ارزش مناسب است.

ماسک ضمن تکرار این نکته که اساسا، بیت‌کوین جایگزین خوبی برای ارز معاملاتی نیست به صحبت در مورد دوج‌کوین (DOGE) پرداخت.

مدیرعامل تسلا مدت‌هاست که طرفدار ارز دیجیتال میم بوده است. وی حتی در جامعه کریپتوها به‌عنوان پدر دوج (Dogefather)  شناخته می‌شود. وی پیش از این فاش کرده بود که شخصا مالک دوج‌کوین، بیت‌کوین و اتر است. با این حال شرکت‌های وی، تسلا و اسپیس‌ایکس فقط بیت‌کوین دارند.

تکنوکینگ تسلا در مصاحبه با مجله تایم گفت: حتی اگر شوخی احمقانه‌ای باشد، دوج‌کوین برای تراکنش‌ها مناسب‌تر است.

مدیرعامل تسلا و اسپیس‌ایکس افزود: «ممکن است این مورد کمی تورم‌زا اباشد اما این عدد تورمی در مقابل درصد، یک عدد ثابت است. به این معنی که با گذشت زمان، در واقع درصد تورم آن کاهش می‌یابد و این عملکرد خوب است زیرا افراد را تشویق می‌کند تا به جای احتکار آن را به‌عنوان ذخیره ارزش خرج کنند.»

ماسک قبلا توضیح داده بود که دوج را رمزنگاری مردم می‌داند. در ماه اگوست وی با مارک کوبان، ستاره تیم شارک تانک، مالک تیم NBA دالاس ماوریکس موافق بود که جامعه دوج در استفاده از دوج به‌عنوان وسیله مبادله، قوی عمل می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.