میزان اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن اعلام شد

میزان اقساط وام ۴۵۰ میلیون تومانی با نرخ سود ۱۸ درصد با روش پلکانی حدود ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می‌شود که البته این رقم هم با یارانه‌ای که دولت به آن اختصاص می‌یابد کاهش خواهد یافت.

علمداری، عضو هیئت مدیره بانک مسکن درباره  میزان اقساط تسهیلات نهضت ملی  مسکن گفت: میزان اقساط وام ۴۵۰ میلیون تومانی با نرخ سود ۱۸ درصد با روش پلکانی حدود ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می‌شود که البته این رقم هم  با یارانه‌ای که دولت به آن اختصاص می‌یابد کاهش خواهد یافت.

او ادامه داد: البته این میزان نرخ اقساط برای دهک‌های مختلف متفاوت است و ممکن است کاهش بیشتری پیدا کند.

علمداری با بیان اینکه نرخ اقساطی که پیش از این اعلام شده بود براساس نرخ مصوب شورای پول و اعتبار بوده و در صورتی که براساس قانون جهش تولید مسکن باشد ۵۰ درصد از  آن از طریق صندوق ملی مسکن پرداخت خواهد شد.

عضو هئیت مدیره بانک مسکن اظهار کرد: نرخ اقساط در این بخش به دو روش ساده و به صورت پلکانی  است و در حال حاضر و طبق قانون میزان تسهیلات نهضت ملی مسکن در تهران ۴۵۰ میلیون تومان، سایر کلانشهر‌ها ۴۰۰ میلیون تومان، سایر شهر‌ها ۳۵۰ میلیون تومان و روستا‌ها ۲۵۰ میلیون تومان است.

منبع باشگاه خبرنگاران
1 نظر
  1. مستاجرفرهنگی بی پول وابرومند می گوید

    با تشکر از این روش برای خانه دار کردن مستاجرها اما وقتی کسی مستاجر است یعنی تاکنون پول نداشته خانه ای بخرد وپس اندازی ندارد پس تقاضا داریم اورده ثبت نام کننده ها زیاد نباشد .در غیر این صورت خیلی ها به خاطر نداشتن پول مچبورند انصراف دهند . باز این نهضت دوباره به پولدارها تعلق خواهد گرفت. قبلا ثبت نام کرده بودیم چون پول خواستند برای مسکن مهر نداشتم انصراف دادم .لطفا به بی پولها که مستاجرند وخیلی مختصر پول که دارند پول پیش خانه داده اند وکرایه خانه می دهند رحم کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.