مجموعه APIهای شهرداری مشهد در پادیوم

در ادامه مسیر توسعه خدمات موجود در بازارچه API پادیوم، مجموعه‌ رابط‌های کاربردی برنامه‌نویسی شهرداری مشهد در این پلتفرم در دسترس قرار گرفته و علاقه‌مندان می‌توانند از تمام سرویس‌های آن به صورت رایگان بهره ببرند.

از خدمات عمومی حمل‌ونقل تا وضعیت آلودگی هوا

به گزارش واحد خبر دفتر ارتباطات یکپارچه پاد، سازمان فاوای شهرداری مشهد در زمینه ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان (از جمله مجاوران و زائران) شهر مشهد خدمات گسترده‌ای را تدارک دیده که یکی از آنها API سامانه‌های عملیاتی است.

این رابط‌های کاربردی برنامه‌نویسی در چهار دسته‌بندی شهرسازی، خدمات شهری، نقشه و حمل و نقل در اختیار متخصصین حوزه تکنولوژی اعم از شرکت‌ها، استارتاپ‌ها، برنامه‌نویسان و غیره قرار گرفته و به صورت API در بازارچه پادیوم در دسترس است.

مجموعه APIهای موجود در سرویس‌های شهرداری مشهد به تفکیک عبارتند از:

  • خدمات عمومی حمل و نقل: شامل زمان رسیدن اتوبوس به ایستگاه و ظرفیت پارکینگ‌های عمومی
  • اطلاعات آرامگاه‌ها: شامل تمام جزئیات قبور آرامستان‌های مشهد
  • اطلاعات نقشه: شامل امکان جستجوی مکان، تبدیل نقطه به آدرس و مسیریابی هوشمند
  • استعلام آلودگی هوا: شامل اطلاعات شاخص کیفیت روزانه هوا و دریافت مقادیر شاخص ایستگاه‌ها
  • سامانه اشغال معبر: شامل سرویس اطلاع‌رسانی اشغال و سرویس فیش‌های صادر شده

گفتنی است پادیوم، بازارچه‌ای برای رابط‌های برنامه نویسی کاربردی (API) و خدمات دیجیتال در سرزمین هوشمند پاد به شمار می‌آید که از طریق آن کسب و کارها می‌توانند از سرویس‌های مختلف تهیه شده و آماده استفاده کرده و امور برنامه نویسی و توسعه فنی خود را تسهیل کنند. API به طور خلاصه رابطی بین یک کتابخانه یا سیستم عامل و برنامه‌هایی است که از آن تقاضای سرویس دارند.

هر نوعی از کسب و کار فعال در حوزه زندگی شهروندی می‌تواند رابط‌های برنامه نویسی کاربردی مرتبط با شهرداری مشهد را از طریق این لینک دریافت کرده و با استفاده از آنها خدمات بهتر و بیشتری به مصرف‌کنندگان نهایی ارائه دهد.

«سرزمین هوشمند پاد» طرح پلتفرم جامع و چند سویه گروه مالی پاسارگاد است که با ارائه راهکارهایی متنوع از حوزه‌ها و بخش‌های مختلف، محصولات و امکاناتی گوناگون را در راستای تحقق زندگی بهتر ارائه می­دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از سرزمین هوشمند پاد به سایت ic.pod.ir مراجعه کرده

و یا   QR کد را اسکن نمایید.

مجموعه APIهای شهرداری مشهد در پادیوم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.