چطور طرح ترافیک تهران را دور بزنیم؟

حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که برای عبور و مرور در محدوده طرح ترافیک تهران درگیر چالش‌های آن شده و به فکر این افتاده باشید که چطور باید محدوده طرح ترافیک را دور بزنید تا از جریمه‌های سنگین آن در امان بمانید!

 پوشاندن پلاک، راه رفتن یک عابر برای استتار پلاک ماشین و حتی زدن برف شادی یا تافت بر روی پلاک و عبور از دوربین طرح ترافیک راه‌ کارهای ناشیانه‌ای است که بسیاری از افراد برای دور زدن قوانین طرح ترافیک انجام می‌دهند! اما پیشنهاد ما به شما یک راه کار حرفه‌ای است تا به راحتی بتوانید در عرض چند ثانیه از جریمه شدن مصون بمانید و این چالش و هزینه‌هایش را پست سر بگذارید که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

لوکیشن دوربین‌های طرح ترافیک

درابتدا باید بدانیم که این دوربین‌ها در کجای پایتخت جا خوش کرده‌اند تا از جریمه‌های آن در امان بمانیم:

خیابان مطهری؛ شمالی‌ترین منطقه محدوده طرح ترافیک است و از جنوب به خیابان شوش می‌رسیم و از غرب به خیابان کارگر و شرقی‌ترین منطقه طرح ترافیک خیابان‌های شریعتی و هفده شهریور است که این لوکیشن‌ها به روزترین محدوده تعیین شده در قوانین اعمال جریمه پلیس راهنمایی و رانندگی در سال 1400 است. در ورودی و خروجی این خیابان و بزرگراه‌ها دوربین‌های طرح ترافیک نصب شده است تا اعمال قانون برای متخلفین انجام شود.

لوکیشن دوربین‌های طرح آلودگی هوا

از سوی دیگر در سال جاری طرح جدید کنترل آلودگی هوا از لحاظ محدوده جغرافیایی تغییری پیدا نکرده و همان محدوده طرح زوج و فرد قدیم است. مرزهای طرح آلودگی هوای تهران از شمال به بزرگراه همت (از تقاطع امام علی تا تقاطع شهید چمران)، از سمت جنوب به بزرگراه بعثت (از تقاطع امام علی تا تقاطع شهید نواب)، از سمت شرق به بزرگراه امام علی (از تقاطع شهید همت تا تقاطع بعثت) و از سمت غرب به بزرگراه شهید چمران ( از تقاطع شهید همت تا تقاطع بعثت) تعیین شده است.

ظاهر متفاوت دوربین‌های طرح ترافیک نسبت به دوربین‌های کنترل سرعت بیشتر دوربین‌هایی که ما را جریمه می‌کنند در حاشیه کناری خیابان قرار دارند که گاهی اوقات هم در بین درختان استتار شده‌اند و وقتی که از کنار آنها حرکت می‌کنیم با زدن فلشی متوجه می‌شویم که تیر جریمه به ما اصابت کرده است. اما دوربین‌های طرح ترافیک ظاهری متفاوت نسبت به دوربین‌های کنترل سرعت دارند و در بسیاری از موارد تابلویی نارنجی رنگ هشدار را به رانندگان می‌دهد که در محدوده طرح ترافیک قرار دارید.

اگر دوربین طرح ترافیک را رد کنید چقدر جریمه می‌شوید؟

هزینه ورود به طرح ترافیک هم در این میان متغیر است. بسته به این که محل زندگی شما در کجا قرار دارد و در چه ساعتی از روز قصد ورود به طرح ترافیک را دارید، این ارقام متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال اگر معاینه فنی عادی داشته باشید و در زمان اوج ترافیک یعنی ۸:۳۰ تا ۱۰:۳۰ وارد محدوده طرح ترافیک شوید، جریمه ۶۳هزار تومانی در انتظار شماست. در همین مورد، اگر معاینه فنی شما جزء معاینه برتر باشد، جریمه به ۴۴ هزار و ۱۰۰ تومان کاهش می‌یابد.

مثال دیگر را درباره ورود به طرح آلودگی هوا یا همان زوج و فرد سابق مرور می‌کنیم. اگر در زمان اوج تردد با معاینه فنی عادی وارد این طرح شوید، ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان جریمه می‌شوید. به طور کلی بسته به این که در چه ساعتی و در کدام محدوده این طرح وارد شوید، احتمال جریمه شدن با ارقام متفاوت وجود دارد. برای همین هم بهتر است طرح ترافیک را از قبل رزرو کنید و بعد وارد محدوده مربوطه شوید.

همچنین در صورتی که سهمیه 20 روزه فصلی  ورود به طرح آلودگی هوای تهران و یا همان زوج و فرد سابق قبلا استفاده شده باشد فرد پس از هر بار تردد در این محدوده باید با مراجعه به «اپلیکیشن شاپ» و یا سایت «تهران من» اقدام به پرداخت عوارض تردد خود نمایید و توجه داشته باشید پس از هر بار تردد (بیش از 20 روز مجاز در هر فصل) تا قبل از یک ماه فرصت دارید جهت عدم جریمه با مراجعه به اپلیکیشن شاپ مبلغ بدهی خود را پرداخت کنید.

خودرو‌های پلاک تهران مجوز 20 روز تردد رایگان در هر فصل را  در محدوده آلودگی هوا (طرح زوج و فرد سابق) را دارند. که این تعداد تردد برای خودرو‌های پلاک شهرستان 15 روز است.

تنها یک کلیک تا استعلام هزینه ورود به طرح ترافیک!

اگر قصد مشاهده هزینه تردد در محدوده طرح ترافیک تهران را داشتید و یا قصد دارید تعداد ترددهای خود را در محدوده طرح آلودگی هوا بدانید پیشنهاد می‌کنیم از طریق این لینک همین حالا نتیجه استعلام خود را با یک کلیک مشاهده کنید.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.