نصب سیستم پرداخت الکترونیک در تاکسی‌های تهران برای حذف مبادله پول نقد

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران از نصب سیستم پرداخت الکترونیک در تاکسی‌های تهران به منظور حذف مبادله پول نقد و محاسبه دقیق نرخ بر مبنای طی مسافت خبر داد.

جعفر تشکری هاشمی در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه باتوجه به اینکه هر دو طرف ذینفع این موضوع مردم هستند و باید منطقی ترین راه حل های ممکن را مدنظر قرار می دادیم و براین اساس پیش بینی شد متوسط افزایش کرایه ۲۵ درصد باشد، گفت: این متوسط افزایش نرخ کرایه ها جبران کننده همه هزینه های رانندگان تاکسی نخواهد بود و به همین دلیل تصمیماتی در حاشیه گرفتیم تا این شرایط به نفع تاکسیرانان هم باشد.

وی بابیان اینکه مبلغ افزایش ۲۵ درصدی در بعضی از خطوط که افزایش طول مسیر داشته اند قابل پذیرش نبود و این مساله نیازمند تغییراتی دانسته شد، گفت: تصمیم بر این شد حداکثر ۳۵ درصد در این مسیرها افزایش نرخ داشته باشیم و در جلسه امروز الزام شد شهرداری ظرف حداکثر ۶ ماه نسبت به استقرار سیستم پرداخت الکترونیک اقدام کند تا مسافران تاکسی دیگر پول مبادله نکنند و نرخ کرایه نیاز به رند شدن نداشته باشد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه برا ی تامین بخشی از هزینه راننده تاکسی ها قرار شد نسبت به نصب تبلیغات در سقف و داخل تاکسی ها مجوز داده شود، افزود: پیش بینی شد ۹۰ درصد از درآمد حاصل از تبلیغات به رانندگان تلعق گیرد و ۱۰ درصد مابقی بابت هزینه های جاری کسر شود و علاوه براین قرار شد درباره معیشت رانندگان و تامین مسکن رایزنی هایی صورت بگیرد.

وی ادامه داد: بیمه رانندگان تاکسی پیش از این مصوب شده بود و با جبران هزینه های شهرداری و خدمات حمایتی، هم رانندگان نرخ ها را رعایت کنند و هم مردم اگر تخلفات را دیدند با سازمان های نظارت تاکسیرانی اعلام کنند تا برخورد شود.

منبع ایسنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.