قطع خدمات پرداخت گوگل و اپل برای کارت‌های بانکی روسیه

به دنبال تحریم‌های غربی علیه موسسات مالی روسیه در واکنش به حمله نظامی مسکو به اوکراین، مشتریان بعضی از بزرگترین بانک‌های روسیه دیگر نمی‌توانند از کارت‌های بدهی و اعتباری خود در سرویس‌های Apple Pay و Google Pay استفاده کنند.

طبق بیانیه مطبوعاتی بانک مرکزی روسیه، گروه وی تی بی، سووکام بانک، نویکام بانک، پرومز ویازبانک و اوتکریتی اف سی بانک در میان موسسات مالی هستند که هدف تحریم قرار گرفته اند.

قطع خدمات پرداخت گوگل و اپل برای کارت‌های بانکی روسیه

مشتریان این بانکها می توانند از کارتهایشان برای پرداختهای بدون تماس استفاده کنند البته به شرطی که از چنین قابلیتی پشتیبانی کنند. با این حال کارتهای بانکی آنها در خارج کار نمی کند و نمی توانند برای انجام پرداختهای آنلاین به فروشندگان در کشورهایی که روسیه را هدف تحریم قرار داده اند، استفاده شوند.

با این حال وب سایت ورج گزارش کرد سرویسهای Apple Pay و Google Pay در روسیه به اندازه سرویسهای بومی مانند یومانی محبوب نیستند.

بر اساس گزارش وب سایت انگجت، طبق اطلاعات مربوط به سال ۲۰۲۰، تنها ۲۹ درصد از مردم روسیه از سرویس Google Pay و ۲۰ درصد از Apple Pay در آن زمان استفاده می کردند. بر این اساس، محدودیتهای مذکور چندان روی مصرف کنندگان روسی تاثیر نمی گذارد زیرا به جایگزینهای دیگری دسترسی دارند. با این حال احتمال حذف بانکهای روسی از سیستم بین بانکی سوئیفت می تواند به مسائلی مانند نوسان ارز منتهی شود که به اقتصاد روسیه آسیب خواهد زد.

منبع ایسنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.