ممنوعیت تراکنش مالی با روسیه توسط آمریکا

وزارت خزانه داری آمریکا، نقل و انتقالات بانکی با بانک مرکزی روسیه، صندوق ثروت ملی و وزارت دارایی روسیه را ممنوع اعلام کرد.

به نقل از اسپوتینک، وزارت خزانه‌داری آمریکا، نقل و انتقالات بانکی با بانک مرکزی روسیه، صندوق ثروت ملی و وزارت دارایی روسیه را ممنوع اعلام کرد.

بر اساس بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، این اقدام با هدف جلوگیری از مشارکت شهروندان آمریکایی در هر گونه نقل و انتقالات پولی با بانک مرکزی، صندوق ثروت ملی یا وزارت دارایی روسیه صورت گرفته است.

یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت، آمریکا قصد دارد نه تنها دسترسی روسیه به دلار بلکه به تمام ارزهای مهم (که در عملیات ویژه روسیه در اوکراین ضروریست) را قطع کند.

وی افزود، آمریکا، همچنین «کریل دِمیتریف»، رئیس صندوق ثروت ملی روسیه را به عنوان بخشی از بسته تحریمی خود علیه مسکو به علت علمیات ویژه نظامی در اوکراین تحریم می‌کند.

این نکته هم در یک کنفراس آنلاین اضافه شد که دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، یک مجوز کلی برای برخی از مبادلات مرتبط با انرژی با روسیه مجوز صادر خواهد کرد که تبعات تحریم‌ها را برای آمریکا و هم پیمانانش کاهش دهد.

در پی تحرکات اخیر غرب در نزدیکی مرز روسیه، پوتین روز پنجشنبه پنجم اسفند ماه دستور آغاز عملیات نظامی ویژه در اوکراین را صادر کرد و کشورهای اروپایی به جای تنش‌زدایی در این پنج روز، اقدامات شدیدی را علیه روسیه اتخاذ کردند.

منبع فارس
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.