سنگاپور بانک مرکزی روسیه را تحریم کرد

سنگاپور بانک مرکزی و چند بانک دیگر روسیه را تحریم و همچنین محدودیت‌هایی برای صادرات به این کشور اعمال کرد.

وزارت خارجه سنگاپور امروز فهرستی از تحریم های علیه روسیه از جمله تحریم علیه بانک مرکزی و برخی بانک های این کشور و همچنین کنترل های صادراتی بر کالاهای راهبردی را اعلام کرد.

وزارت خارجه این کشور در بیانیه ای اعلام کرد: «ما کنترل‌ های صادراتی را بر اقلامی اعمال خواهیم کرد که می‌ توانند مستقیماً به عنوان سلاح برای آسیب رساندن به اوکراینی ‌ها یا تحت سلطه درآوردن آنها استفاده شوند و همچنین مواردی که می توانند به عملیات سایبری کمک کنند.»

از جمله موارد تحت تحریم قرار گرفته می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  سنگاپور همه درخواست های مجوز برای صادرات به روسیه شامل همه اقلام فهرست شده به عنوان کالاهای نظامی، الکترونیک، کامپیوتر و «ارتباطات و امنیت اطلاعات» را رد خواهد کرد.

 همه موسسات مالی در سنگاپور از انجام مبادلات تجاری یا ایجاد روابط تجاری با موسسات مالی بزرگ روسیه نظیر « VTB Bank»، «VEB.RF»، بانک PSB و «روسیا بنک» منع خواهند شد.

 سنگاپور تراکنش ها یا تسهیل کمک مالی برای دولت روسیه و بانک مرکزی این کشور یا هر نهاد وابسته به دولت آن را ممنوع خواهد کرد.

 سنگاپور ارائه خدمات مالی در مناطق جدایی طلب «دونتسک» و «لوهانسک» در بخش حمل و نقل، مخابرات و انرژی را ممنوع خواهد کرد.

 همچنین ارائه دهندگان خدمات پرداخت ارز دیجیتال از تسهیل هرگونه تراکنش «که می تواند به دور زدن این اقدامات مالی کمک کند» منع شده اند.

منبع فارس
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.