۳۰۰ میلیارد دلار از سرمایه‌های روس‌ها را باد برد

وزیر دارایی روسیه اعلام کرد حدود ۳۰۰ میلیارد دلار از سرمایه‌های این کشور به خاطر تحریم‌های غربی مسدود شده و قابل دسترسی نیستند.

آنتون سیلوانوف وزیر دارایی روسیه اعلام کرد آخرین تحریم‌هایی که علیه کشورش به‌خاطر حمله به اوکراین اعمال‌شده، حدود نیمی از ذخایر طلا و ارز خارجی روسیه را مسدود کرده‌است.

 سرمایه‌های روس‌ها را باد برد

وی در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: «ذخایر طلا و ارز خارجی ما به ۶۴۰ میلیارد دلار می‌رسد که حدود ۳۰۰ میلیارد دلار از آن در حال حاضر قابل‌دسترسی نیست».
وی اضافه کرد متحدان غربی چین را برای محدود کردن روابط تجاری با روسیه تحت فشار گذاشته‌اند تا دسترسی کرملین به ذخایر ملی که به یوآن چین نگه‌داشته می‌شوند قطع شود.

سیلوانوف گفت: «اما به‌نظر من، شراکت ما با چین باعث ادامه همکاری با این کشور خواهد شد. نه‌تنها این همکاری از بین نمی‌رود، بلکه در شرایطی که بازارهای غربی بسته شده‌اند، افزایش خواهد یافت».

وی قبلاً طی بیانیه‌ای اعلام کرده بود اگر حساب‌های ارز خارجی بانک مرکزی و دولت همچنان مسدود بمانند، روسیه بدهی‌های خارجی خود را به روبل پرداخت خواهد کرد.

آمریکا و متحدان اروپایی آن یک استراتژی مشابه را در مقابل مسکو در پیش گرفته و بیشترین تحریم‌ها را علیه این کشور از زمان حمله نظامی به اوکراین اعمال کرده‌اند. توقیف سرمایه‌های بانک مرکزی روسیه یکی از این تحریم‌هاست.

منبع خبر آنلاین
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.