فیلم| دریافت راهنمای خدمات چک از طریق پیامک به سرشماره 4040701701

با ارسال یک پیامک بدون متن به سرشماره ۴۰۴۰۷۰۱۷۰۱ می توانید راهنمای خدمات چک را دریافت کرده و با استفاده از این راهنما، نسبت به ثبت، تایید، انتقال، انواع استعلام (وضعیت چک و صادرکننده آن) و معرفی شماره همراه خود برای اطلاع از ثبت چک به نام شما اقدام کنید.

سامانه پیامکی با امکان راهنمایی افراد برای دریافت خدمات مرتبط با چک های جدید صیادی توسط این بانک راه اندازی شده و هموطنان عزیز می توانند برای دریافت این خدمات با ارسال پیامک به سرشماره ۴۰۴۰۷۰۱۷۰۱ اقدام کنند.

راهنمای خدمات چک

برای استفاده از خدمات این سامانه در مرحله اول می‌توانید با ارسال پیامک خالی به سرشماره 4040701701، از انواع خدمات مرتبط با سامانه مطلع شوید. سپس می توانید با ارسال کدهای اولیه نسبت به دریافت کامل راهنمای هر خدمت به صورت جداگانه اقدام کنید.

پس از دریافت راهنما می توانید خدمات چندگانه شامل ثبت، تایید، انتقال، انواع استعلام ها (وضعیت چک و صادرکننده آن)  را از این سرشماره دریافت کنید.

یکی از تفاوت اصلی سامانه پیامکی با سایر روش ها در این است که ذینفعان چک می توانند با استفاده از این روش از وضعیت چک‌های صادرکننده شامل چک های برگشتی، رفع سوء اثرشده و چک های در راه صادرکننده چک باخبر شوند.

همچنین از دیگر امتیازات این سامانه، معرفی شماره همراه برای مطلع شدن از ثبت چک به نام شخص است. برای دریافت این خدمت کافیست صادرکننده یا ذینفع چک باشید و شماره تلفن خود را به سامانه معرفی کنید (فرآنید استعلام چک توسط صادرکننده یا ذینفع را انجام دهید). پس از آن هر زمان چکی به نام شما ثبت یا منتقل شد پیامکی برای شما ارسال می شود و شما را از ثبت چک به نام تان مطلع می کند.

منبع بانک مرکزی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.