تسهیلات فرزندآوری از امروز پرداخت می‌شود

رئیس گروه اعتبارات بانک‌های تجاری اداره اعتبارات بانک مرکزی گفت: ۲۸۰ هزار متقاضی دریافت تسهیلات فرزندآوری از زمان راه اندازی سامانه، ثبت نام کرده اند و بر اساس آمار، پرداخت تسهیلات در ۱۳ استان آغاز شده است.

هاشم مولایی گفت: تسهیلات فرزندآوری از ۳۱ فروردین به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد و از تاریخ مذکور بانک‌ها در مهلت ۷ روز کاری بخشنامه را به شعب زیرمجموعه ابلاغ کردند و از امروز بانک‌های کشور اعطای تسهیلات را آغاز خواهند کرد.

به گفته او: در قانون صراحتاً هر سه مورد تسهیلات مسکن شامل ودیعه، خرید و ساخت مشخص شده است و متقاضی می‌تواند برای دریافت هریک از ان‌ها با تکمیل مستندات اقدام کند. براساس جزء سه بند الف تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ تسهیلات قرض الحسنه ودیعه، ساخت و خرید مسکن برای خانوار‌های فاقد مسکن که فرزند سوم آن‌ها از ابتدای سال ۱۳۹۹ متولد شده است، تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان و دوره بازپرداخت ۲۰ ساله تعلق می‌گیرد. دستورالعمل پرداخت تسهیلات مسکن (ودیعه، خرید و ساخت) به شعبه‌های منتخب ۶ بانک مسکن، تجارت، صادرات، کشاورزی، توسعه تعاون و پست بانک ابلاغ شده است و متقاضیان برای دریافت با مراجعه حضوری و ارائه و تکمیل مستندات می‌توانند در صورت احراز شرایط، تسهیلات را دریافت کنند.

براساس جزءدو بند الف تبصره ۱۶ قانون بودجه امسال مقرر شده که تسهیلات فرزندآوری که از ابتدای سال ۱۴۰۰ متولد می‌شوند، به ازای فرزند اول ۲۰ میلیون تومان، فرزند دوم ۴۰ میلیون تومان، سوم ۶۰ میلیون تومان، چهارم ۸۰ میلیون تومان و پنجم و بیشتر از ۱۰۰ میلیون تومان تخصیص پیدا کند. البته براساس قانون، پرداخت تسهیلات برای متقاضیانی است که نرخ باروری شهرستان محل تولد فرزند یا پدر کمتر از ۲.۵ باشد.

  بانک‌ها به متولدان سال ۱۴۰۰ به بعد وام ۲۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی می‌دهند
منبع باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.