سامانه اعطای زمین یا مسکن به خانواده‌های دارای ۳ فرزند فعال شد

سامانه اعطای زمین یا مسکن به خانواده‌های دارای ۳ فرزند و بیشتر در وبسایت مسکن حمایتی وزارت راه و شهرسازی فعال شد.

سامانه ثبت نام دریافت زمین یا واحد مسکونی خانوارهای دارای ۳ فرزند و بیشتر در وبسایت مسکن حمایتی وزارت راه و شهرسازی به آدرس https://saman.mrud.ir/ فعال شد.

سامانه اعطای زمین یا مسکن به خانواده‌های دارای ۳ فرزند

بر این اساس متقاضیانی که تاریخ تولد فرزند سوم یا بیشتر آنها بعد از تاریخ ۲۴ آبان ۱۴۰۰ باشد، می‌توانند با مراجعه به قسمت «ثبت نام نهضت ملی مسکن» در سامانه طرح‌های حمایتی مسکن، گزینه «متقاضیان دارای سه فرزند به بالا» که بر اساس قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت فعال شده را انتخاب و سپس در بخش نوع سرپرستی، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

مهمترین شرط در این قانون، این است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند بالای ۲.۵ نباشد.

همچنین متقاضیانی که قبلاً در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند، امکان استفاده همزمان از امتیاز طرح‌های حمایتی نهضت ملی و قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را ندارند.

خانوارهای مشمول ولی ثبت نام کرده در نهضت ملی مسکن، چگونه اطلاعات خود را ویرایش کنند؟

اما اگر متقاضیان دریافت این تسهیلات (زمین یا مسکن برای خانوارهای ۳ فرزند و بالاتر) در نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند، لازم است وارد سامانه نهضت ملی مسکن شده و اطلاعات خود را به شرح زیر ویرایش کنند:

۱. متقاضی وارد کارتابل خود در قسمت «مشاهده و پیگیری درخواست‌ها» شده و اطلاعات سرپرستی خود را ویرایش کند.

۲. در صورتی که متقاضی پس از مراجعه به کارتابل خود در قسمت «مشاهده و پیگیری درخواست سامانه»، دسترسی به ویرایش اطلاعات خود را نداشته باشد، می‌بایست از درخواست‌های قبلی خود انصراف داده و مجدد نسبت به ثبت نام (مطابق مراحل و تصاویر ذیل) اقدام کنند.

خبر خوش برای کسانی که فرم «ج» آنها قرمز شده / ‬ امکان ثبت نام دارید

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، متقاضیانی که فرم «ج» آنها از قبل قرمز شده و از تسهیلات دولتی در حوزه مسکن نظیر دریافت مسکن مهر و یا زمین دولتی استفاده کرده اند، امکان ثبت نام و استفاده از امتیازات قانون جوانی جمعیت را خواهند داشت.

منبع مهر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.