تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی بانک کشاورزی برای حمایت از دامداران

مهدی رضایی اعلام کرد: شعب بانک کشاورزی در روز جمعه (۲۳ اردیبهشت) برای پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی در قالب دامدار کارت فعال بودند.

مهدی رضایی، سرپرست بانک کشاورزی ضمن بازدید از برخی شعب فعال این بانک در روز جمعه، خبر داد: برای همه دامداران معرفی شده، «دامدارکارت» با سقف ۲۰۰ میلیون تومان و نرخ ترجیحی ۱۱ درصد صادر می‌شود.

تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی بانک کشاورزی برای حمایت از دامداران

رضایی گفت: همسو با سیاست‌های دولت و وزارت جهاد کشاورزی، در اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، بانک کشاورزی نیز از جامعه زحمت‌کش دامداران با صدور دامدارکارت برای تأمین سرمایه در گردش واحدهای مرغداری و دامداری، حمایت می‌کند. اعتبار در نظر گرفته شده از سوی بانک مرکزی در این طرح، بالغ بر ۲۶۳هزار میلیارد ریال است.

وی درباره جامعه هدف این تسهیلات اظهار کرد: بر اساس ۴ سرفصل که وزارت جهاد کشاورزی به ما معرفی کرده، این تسهیلات به فعالان بخش‌های گاو شیری صنعتی، دامداری سبک و سنتی روستایی، طیور گوشتی و طیور غیرگوشتی پرداخت می‌شود.‌

رضایی افزود: سامانه‌ «سیتا» برای پرداخت این تسهیلات در نظر گرفته شده و وزارت جهاد کشاورزی، دامداران را به شعب بانک کشاورزی معرفی می‌کند. پس از آن شعب نسبت به پرداخت مبالغ مشخص شده به معرفی‌شدگان اقدام می‌کنند.

سرپرست بانک کشاورزی گفت: سقف این تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومان و نرخ این تسهیلات ۱۱ درصد است. دوره بازپرداخت آن نیز به نوع فعالیت واحدها وابسته است، اما به‌طور متوسط بین سه تا ۱۲ ماه در نظر گرفته شده است.

وی همچنین به مابه‌التفاوت نرخ تجهیز و تخصیص منابع برای بانک اشاره کرد و گفت: با حمایت‌های وزارت جهاد کشاورزی و بانک مرکزی برای گشایش خط اعتباری با نرخ سود پایین‌تر که در حال انجام است، می‌توانیم این فاصله را جبران کنیم.

رضایی اظهار کرد: بانک کشاورزی برای همراهی با تصمیمات مجموعه دولت آمادگی کامل دارد. از همه کارکنان بانک که با درک ضرورت فعالیت در یک روز تعطیل، روند خدمت‌رسانی به جامعه هدف را متوقف نکردند، صمیمانه سپاسگزارم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.