پرواز در آسمان داستان‌های کودکانه با برنامک «پرنده»

 امروزه فناوری نیز وارد میدان شده تا با ابزارهایی مدرن، مسیر را برای ادامه این ماجرا هموارتر کند. این روزها برنامک‌ها (اپلیکیشن‌ها) بخشی جدانشدنی از زندگی ما هستند که به حوزه کودک هم وارد شده‌اند. پس در ادامه همراه ما باشید تا یک برنامک جذاب داستانگویی برای کودکان را به شما معرفی کنیم.

داستان‌ها بخشی خاطره‌انگیز از روزهای کودکی ما هستند. همه ما در دوران کودکی خود بزرگ‌ترها را وامی‌داشتیم تا برایمان داستان بگویند. بعضی از داستان‌ها را بارها شنیدیم و بخش‌هایی از آنها را خودمان جلوجلو تعریف می‌کردیم. گاه خودمان را جای شخصیت‌ها گذاشتیم یا ادای آنها را درآوردیم. زیباترین سال‌های زندگی‌مان را با داستان‌ها رؤیاپردازی کردیم و با رؤیاهایمان به خواب رفتیم.

اما داستان‌ها کارکردهای گوناگونی دارند؛ با کمک آنها می‌توان ارزش‌ها و اخلاقیات را به کودک آموزش داد، مهارت‌های اجتماعی او را تقویت کرد، قوه خلاقیت و تمرکز او را بهبود بخشید و زمینه رشد هوشی و هیجانی او را فراهم کرد. داستانگویی ابزاری مؤثر برای آموزش کودکان است و نقشی پررنگ در آشنایی آنان با فرهنگ و تاریخ دارد. بنابراین، بخشی از شخصیت و باورهای کودک تحت تأثیر همین داستان‌های کودکی شکل می‌گیرند.

امروزه فناوری نیز وارد میدان شده تا با ابزارهایی مدرن، مسیر را برای ادامه این ماجرا هموارتر کند. این روزها برنامک‌ها (اپلیکیشن‌ها) بخشی جدانشدنی از زندگی ما هستند که به حوزه کودک هم وارد شده‌اند. پس در ادامه همراه ما باشید تا یک برنامک جذاب داستانگویی برای کودکان را به شما معرفی کنیم.

برنامک «پرنده»، داستانگوی دلنشین شهر کودکان

همه ما آقای حکایتی را به یاد داریم که با صدای دلنشین خود برای ما داستان تعریف می‌کرد، اما این روزها برنامک‌ها گوی سبقت را از ابزارهای سنتی ربوده‌اند و جای پای خود را در میان کاربران محکم کرده‌اند. با وجود این، پیداکردن برنامک‌های قابل اعتماد و امن به‌ویژه برای کودکان، یکی از دغدغه‌های والدین است. خبر خوب این است که «شهر هوشمند کیدزی» برای همین منظور طراحی شده است. «کیدزی» بستری امن و مفید برای کودکان و والدین است تا هم فضایی سرگرم‌کننده برای کودکان ایجاد کند و هم نکات آموزشی مفیدی در اختیار والدین قرار دهد. یکی از کاربردی‌ترین و محبوب‌ترین محصولات شهر هوشمند کیدزی، برنامک «پرنده» نام دارد که با هدف داستانگویی برای کودکان طراحی شده است. اما چرا این برنامک، انتخاب مناسبی برای سرگرم کردن کودکان است؟

برنامک پرنده، فضایی جذاب و کودکانه دارد که از داستان‌های ایرانی و خارجی با انواع سبک‌های قدیمی و مدرن تشکیل شده است. در این برنامک، داستان‌های متنوعی از گنجینه ادب فارسی مانند کلیله و دمنه، شاهنامه فردوسی، مثنوی مولوی و مانند اینها گرفته تا داستان‌های مدرن با ساختارهای جدید در دسترس کودکان قرار دارد. داستان‌ها در این نرم‌افزار، مصور هستند و تصاویر آنها توسط هنرمندان حوزه کودک در فضایی فانتزی و شاد طراحی شده‌اند.

یکی دیگر از نقاط قوت این برنامک، کار کردن بسیار ساده با آن است. در واقع «پرنده» طوری طراحی شده که خود کودک بتواند به‌راحتی و به‌شکلی مستقل در این برنامک گردش کند، سرگرم شود و به جست‌وجو و کنجکاوی بپردازد. یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت این برنامک امن بودن آن است، زیرا برخلاف دیگر نسخه‌های مشابه هیچ محتوای تبلیغاتی درآن وجود ندارد و از این جهت، والدین می‌توانند با خیالی آسوده کودک خود را در دنیای داستان‌های «پرنده» تنها بگذارند. به این ترتیب، هم داشتن حس استقلال برای کودک جذاب خواهد بود و هم محیط شاد این برنامک، او را حسابی سرگرم خواهد کرد. اما این فضا چه امکاناتی دارد؟

امکانات ویژه برنامک «پرنده»

علاوه بر امنیت، برنامک «پرنده» قابلیت‌های دیگری نیز دارد که موجب می‌شود کودکان به‌راحتی از آن استفاده کنند. این موارد عبارت‌اند از:

  • امکان نصب رایگان برنامک
  • دسترسی آسان و رایگان به بیش از 100 داستان
  • قابلیت نمایش همزمان متن، تصاویر و صدا در داستان‌ها
  • امکان ایجاد یک پروفایل جذاب کودکانه
  • دارای قابلیت ذخیره‌سازی داستان‌های مورد علاقه
  • امکان درک و دسترسی آسان به همه امکانات برنامک برای کودک بدون نیاز به کمک والدین
  • وجود تصاویر جذاب و زیبا برای همه داستان‌ها در جهت پرورش تصورات کودکانه

اهمیت داستانگویی برای کودکان امروزی

چرا داستان‌ها اینقدر مهم‌اند؟ داستان‌ها دنیای ذهنی کودکان را شکل می‌دهند؛ کودکان از مسیر آنها، خود را به‌جای قهرمانان داستان قرار می‌دهند و تا پایان، پابه‌پای آنها حرکت می‌کنند. از سوی دیگر، داستان‌ها گاهی موجب می‌شوند کودکان از استرس‌ها و ترس‌های خود فاصله بگیرند و دقایقی را در سرزمین‌های خیالی سپری کنند.

اما با وجود اهمیت داستانگویی برای کودکان، گاهی والدین فرصت کافی یا تمرکز لازم برای گفتن داستان را ندارند. در این مواقع نیاز به ایجاد بستری امن برای سرگرم کردن کودک است، جایی که والدین با خیال راحت کودک را با آن تنها بگذارند. «پرنده» محصول جدید کیدزی است که تجربه جدیدی از داستانگویی را برای کودکان خلق کرده است.

اگر مایل هستید به دنیای رنگارنگ داستان‌های برنامک «پرنده» سفر کنید و لحظات خوشی را به فرزندان خود هدیه دهید، می‌توانید از طریق پیوند زیر آن را بارگذاری کنید.

https://tilin.ir/parandeh1

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.