رئیس کلاهبردار شعبه بانک مسکن در کشور همسایه بازداشت شد

مدیر امور روابط عمومی بانک مسکن از استرداد یک کلاهبردار بانکی به کشور خبر داد و گفت:‌ با شناسایی مخفیگاه متهم در یک کشور همسایه، وی و همدستانش بازداشت و به کشور استرداد شدند.

مهدی سندگل نظامی اظهار کرد: به‌دنبال گزارش ارکان نظارتی بانک مسکن مبنی بر اینکه رئیس وقت یکی از شعبات شهرستان‌ها با ارائه اسناد و مدارک بانکی مجعول در دی ماه سال 99 مرتکب جرائم اختلاس و کلاهبرداری شده و سپس به‌همراه خانواده خود به یکی از کشورهای همسایه متواری شده است، بلافاصله موضوع در دستور کار قرار گرفت و با دستور و پیگیری‌های مدیرعامل بانک مسکن، موضوع به مراجع قضایی و مأموران پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ارجاع شد.

رئیس کلاهبردار شعبه بانک مسکن در کشور همسایه بازداشت شد

وی توضیح داد: این فرد با سوء‌استفاده از موقعیت شغلی و اغفال تعدادی از مشتریان دست به اختلاس و کلاهبرداری زده بود که بلافاصله با ورود ارکان نظارتی و مدیرعامل بانک مسکن، موضوع جرم ارتکاب‌یافته به مراجع قضایی و امنیتی منعکس شد و پس از پیگیری‌های لازم، دستورات مقتضی برای استرداد متهم و همسرش به کشور صادر شد.

وی با بیان اینکه با پیگیری‌های مداوم مأموران پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی نسخه‌ای از اعلان قرمز صادره علیه نامبرده به کشورهای عضو سازمان اینترپل ارسال شد، یادآور شد: با ورود پلیس بین‌الملل ناجا به موضوع، ضمن ثبت اطلاعات متهم در بانک اطلاعات افراد تحت‌تعقیب، زمینه ردیابی و شناسایی نامبرده فراهم شد و در نهایت با شناسایی مخفیگاه متهم در یکی از کشورهای همسایه، عملیات دستگیری وی و همدستانش با موفقیت انجام شد.

مدیر امور روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک مسکن تأکید کرد: متهمان در روزهای پایانی اردیبهشت ماه سال جاری به کشور بازگردانده و تحویل مقامات قضایی شدند.

منبع تسنیم
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.