صندوق توسعه ملی برای نخستین بار مجاز به سرمایه گذاری شد

هیئت امنای صندوق توسعه ملی با تصویب شیوه‌نامه و ضوابط لازم، برای نخستین بار به این صندوق مجوز داد در حوزه‌های مختلف و بازارهای پولی و مالی سرمایه‌گذاری کند.

در جلسه هیئت امنای صندوق توسعه ملی که عصر سه‌شنبه به ریاست سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد، چهارچوب موافقت با درخواست استمهال بازپرداخت بدهی‌ها بر مبنای پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها و تطابق آن با درصد استفاده از منابع مالی تصویب شد.

صندوق توسعه ملی برای نخستین بار مجاز به سرمایه گذاری شد

در این جلسه همچنین شیوه‌نامه شرایط و ضوابط سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی مطرح و بر این مبنا برای نخستین بار به صندوق توسعه ملی اجازه داده شد که در حوزه‌های مختلف و بازار‌های پولی و مالی سرمایه‌گذاری ارزی داشته باشد.

«مهدی غضنفری» رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی گزارشی از عملکرد 10 ساله صندوق ارائه کرد و برای برطرف شدن مشکلات صندوق از جمله تعویق مطالبات و نرخ بازدهی پایین منابع، پیشنهاد‌هایی ارائه کرد.

در این جلسه رئیس جمهور با تأکید بر لزوم تلاش برای افزایش نرخ بازدهی صندوق توسعه ملی اظهار داشت: هیئت عامل نباید برای وصول مطالبات معوقه کوتاهی کند. دستگاه‌های اجرایی نیز باید ضمن حفظ شأن و جایگاه حقوقی و قانونی صندوق توسعه ملی آن را منبعی برای تأمین نیاز‌های خود تلقی نکنند.

منبع تسنیم
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.