جزئیات تازه‌‌ از پرونده سرقت از بانک ملی

درپی انتشار خبری مبنی بر سرقت از صندوق امانات بانک ملی شعبه دانشگاه تهران درروز ۱۳خرداد ماه، روزگذشته جزئیات تازه‌ای از این پرونده سرقت تشریح شد.
پیش از این روز دوشنبه ۱۶ خرداد برخی کاربران فضای مجازی از سرقت نزدیک به یک‌‌هزار صندوق امانت و بخشی از تجهیزات اتاق سرور و مرکز مانیتورینگ شعبه بانک ملی رو به روی دانشگاه تهران در تعطیلات اخیر خبر داده بودند.

جزئیات تازه‌‌ از پرونده سرقت از بانک ملی

به دنبال انعکاس این خبر بانک ملی در اطلاعیه‌‌ای با تایید این اتفاق در شعبه دانشگاه خود، تاکید کرد که این حادثه به بروز برخی خسارات محدود به صندوق اجاره‌ای منجر شده که از سوی پلیس و مراجع ذی‌ربط در حال پیگیری است.

اما گزارش روز گذشته خبرگزاری فارس روایت می‌کند که  سارقان بانک ملی، قفل ۲۵۰صندوق امانات را تخریب کردند؛ اما فقط محتویات ۱۶۹ صندوق را سرقت کرده‌اند. همچنین براساس این گزارش سرقت در پنج‌شنبه شب و در ساعات بامدادی روز ۱۳خرداد به وقوع پیوسته و سارقان از طریق در پشت ساختمان که در داخل پارکینگ داخلی وجود دارد با تخریب و بریدن قفل وارد ساختمان شده و بعد از برش دادن در گاوصندوقی بزرگ و بر هم زدن رمز آن به محوطه صندوق امانات بانک وارد شده‌اند. براساس این گزارش سارقان بعد از سرقت از در پشتی بانک که در داخل پارکینگ قراردارد و قفلش را شکسته بودند خارج شده و دوباره روی آن در «قفل» زده و درنهایت از پارکینگ خارج شده‌اند. فارس همچنین از بازداشت چند نفر دراین ارتباط خبر داد. ازسوی دیگر روز گذشته یک منبع آگاه درگفت‌وگو با «ایرنا» با اشاره به سرقت از صندوق امانات بانک ملی شعبه دانشگاه تهران گفت: جلسات رسیدگی و بررسی از طریق دوربین های مداربسته انجام شد که در این خصوص تعدادی از کارمندان و همچنین عوامل مرتبط با این موضوع دستگیر شدند. این منبع اگاه افزود: طبق بررسی‌‌های انجام‌شده سرقت سارقان با تخریب و ایجاد حفره وارد قسمت صندوق امانات بانک شده و تعدادی صندوق را سرقت کردند. وی درادامه گفت که سارقان بعد از سرقت از در پشتی بانک درب قفل شده پارکینگ را شکسته و پس از خروج بر روی درب پارکینگ بانک قفل زدند. بانک ملی ایران نیز روز گذشته در اطلاعیه‌‌ای درباره سرقت از صندوق‌های اجاره‌‌ای شعبه دانشگاه این بانک اعلام کرد که تعداد دقیق صندوق‌های اجاره‌‌ای آسیب‌دیده در حادثه رخ‌داده، ۱۶۸ صندوق است. در عین حال بانک ملی ایران به‌‌منظور حفظ حقوق مشتریان ضمن مذاکره با در اختیار دارندگان صندوق، اقدام‌های ضروری در جهت رسیدگی قضایی دقیق به صندوق‌های خسارت‌دیده را آغاز کرده است. براساس این گزارش، پلیس آگاهی با همکاری بانک ملی ایران در حال پیگیری لحظه‌‌ای موضوع و شناسایی سارقان است که نتایج آن به زودی اعلام خواهد شد.

منبع دنیای اقتصاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.