عاقبت ارزهای مجازی چه می‌شود؟

کارشناسان بر این باورند با توجه به آنکه تعداد ارزهای مجازی جهان به‌شدت افزایش یافته، هزاران نوع از آنها طی سال‌های آینده نابود می‌شوند.
تعداد ارزهای مجازی اخیرا از ۱۹ هزار و ۷۰۰ نوع فراتر رفته و پیش‌‌بینی می‌شود، طی روزهای آینده به ۲۰ هزار نوع برسد. بسیاری از کارشناسان بازار ارز مجازی بر این باورند که تعداد زیادی از این هزاران نوع ارز دیجیتال محکوم به فنا هستند.

عاقبت ارزهای مجازی

این کارشناسان برای اثبات ادعای خود به سقوط اخیر چند ارز مجازی نظیر ترا و لونا که به اصطلاح استیبل کوین یا ارزهای مجازی پایدار شمرده می‌شدند، اشاره کرده‌‌اند. ارزش این ارزهای مجازی تا قبل از سقوط بر اساس ارزش دلار آمریکا تعیین می‌شد. برتراند پرز، مدیرعامل بنیاد وب‌‌۳، در مصاحبه‌‌ای گفته یکی از تبعاتی که طی اتفاقات هفته گذشته حول ارز ترا شاهد بوده‌‌ایم، این است که ما در مرحله‌‌ای قرار داریم که تعداد ارزهای مجازی و توکن‌‌ها به‌شدت افزایش یافته‌‌اند و این مساله کاربران را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سردرگم کرده است.

در کنار آن شاهد افزایش ریسک‌‌ها برای کاربران بوده‌‌ایم. او در ادامه گفت: زمانی که تازه اینترنت پا گرفته بود، تعداد شرکت‌‌های دات‌کام خیلی زیاد بود و بسیاری از آنها شرکت‌‌های کلاهبرداری بوده‌‌اند و هیچ ارزش افزوده‌‌ای نداشتند و نهایتا شاهد نابودی آنها بودیم. این اتفاق احتمالا در بازار ارزهای مجازی نیز تکرار شود. برد گارلین هاوس، مدیرعامل شرکت ریپل نیز می‌گوید: به نظر من یک سوال وجود دارد که آیا ما واقعا در شرایط کنونی به ۱۹ هزار نوع ارز مجازی نیاز داریم. در دنیای پول هم‌اکنون فقط حدود ۱۸۰ ارز اسکناسی وجود دارد. اسکات ماینرد، کارشناس ارشد سرمایه‌‌گذاری در موسسه گوگن‌‌هیم می‌گوید: بسیاری از ارزهای مجازی در جهان بنجل و به دردنخور هستند، اما بیت‌‌کوین و اتریوم احتمالا نجات پیدا خواهند کرد.

 

منبع دنیای اقتصاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.