رئیس‌جمهور السالوادور: بیت‌کوین به شدت رشد خواهد کرد

رئیس جمهور السالوادور توصیه هایی به سرمایه گذاران بیت کوین دارد. او معتقد است سرمایه گذاری در بزرگترین ارز دیجیتال امن است و بیت کوین پس از روند نزولی "بسیار رشد خواهد کرد".

رئیس جمهور السالوادور، نایب بوکله، در مورد سرمایه گذاری بیت کوین در بحبوحه فروش سنگین بیت کوین صحبت کرده است.

بیت‌کوین به شدت رشد خواهد کرد

السالوادور از زمانی که این کشور بیت کوین را در کنار دلار آمریکا در سپتامبر سال گذشته ارز قانونی اعلام کرده است، ۲۳۰۱ بیت کوین خریداری کرده است. با کاهش قیمت بیت کوین، سرمایه گذاران بیت کوین السالوادور طبق گزارش ها ۵۰ درصد از ارزش خود یا بیش از ۵۰ میلیون دلار را از دست داده اند.

نایب بوکله روز شنبه در توییتی نوشت:” من می بینم که برخی از مردم نگران قیمت بیت کوین در بازار هستند. توصیه من: از نگاه کردن به نمودار دست بردارید و از زندگی لذت ببرید. اگر در بیت کوین سرمایه گذاری کرده اید، سرمایه گذاری شما امن است و ارزش آن پس از اتمام روند نزولی بازار به شدت افزایش خواهد یافت. صبر کلید است.”

بسیاری از مردم در مورد سلامت مالی السالوادور به دلیل جایگاه بزرگ بیت کوین در ترازنامه این کشور ابراز نگرانی کرده اند.

الخاندرو زلایا، وزیر دارایی السالوادور، هفته گذشته نگرانی ها را رد کرد و گفت که “ریسک مالی بسیار کم است.” وی افزود: وقتی به من می گویند که ریسک مالی السالوادور به دلیل بیت کوین واقعاً بالا است، تنها کاری که می توانم انجام دهم این است که لبخند بزنم.

بیت کوین در اوایل این آخر هفته به سطحی سقوط کرد که از سال ۲۰۲۰ مشاهده نشده بود.

برخی از تحلیلگران با صحبت‌های رئیس جمهور السالوادور موافق هستند و در این بین برخی دیگر نسبت به اینکه بیت کوین به کجا می رود خوش بین نیستند. جیم کرامر، مجری Mad Money، انتظار دارد که بیت کوین به ۱۲ هزار دلار کاهش یابد. جفری گانلچ گفت که اگر بیت کوین به ۱۰ هزار دلار کاهش یابد اصلا تعجب نخواهد کرد. رابرت کیوساکی، نویسنده و کارشناس اقتصادی نیز اظهار داشته است که بیت کوین می تواند به ۹ هزار دلار برسد. اسکات ماینرد، متحلیلگر اقتصادی نیز گفت که بیت کوین می تواند تا ۸ هزار دلار سقوط کند.

منبع خبر آنلاین
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.