پایان ماموریت مدیرعامل بانک بحران زده آینده

با استعفای محمد فطانت از مدیرعاملی بانک آینده، شعبان مرادی رئیس هیات‌مدیره این بانک به صورت موقت و تا زمان برگزاری مجمع، عهده‌دار سرپرستی «وآیند» شد.

محمد فطانت پس از ۳۱ ماه مأموریت در بانک آینده، سکان مدیریت آنرا به سرپرست جدید سپرد تا بانک مرکزی دوباره برای تعیین نماینده جدید خود عزم خود را جزم کند.

مرادی دانش‌آموخته رشته بانکداری است و پیش از حضور در سمت ریاست هیات‌مدیره بانک آینده، فعالیت در بانک‌های توسعه‌تعاون، رفاه کارگران و تجارت را در کارنامه خود دارد. در دی‌ماه ۱۳۹۸، مجمع عمومی عادی به‌‌‌طور فوق‌‌‌العاده بانک آینده با دستور جلسه انتخاب اعضای هیات‌مدیره برگزار و محمد فطانت با تایید بانک‌مرکزی به‌‌‌عنوان مدیرعامل جدید این بانک انتخاب شده بود.

بر اساس این گزارش، پس از اجماع و تلاش شورای پول و اعتبار برای رسیدگی به وضعیت بحرانی بانک آینده و تنظیم و ابلاغ برنامه نجات آن به بانک مرکزی، نهاد ناظر پولی و بانکی کشور اقدام‌های نظارتی خود را در چارچوب قوانین و مقررات، سفت و سخت‌تر از همیشه دنبال کرد و در نخستین گام ضمن تغییر حسابرس معتمد، اعضای مورد تأیید بانک مرکزی ایران برای حضور در هیأت مدیره بانک آینده معرفی شدند.

این تصمیم پس از آن صورت گفت که هیأت انتظامی بانک‌ها بر انفصال از خدمت دائم مدیرعامل اسبق و سایر اعضای هیأت مدیره بانک آینده که تحت نفوذ سهامدار اصلی آن برای اجرای فرامین و تخلفات وی بودند، رأی داده بود.

بر این اساس در دی ماه ۱۳۹۸، مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده بانک آینده با دستور جلسه انتخاب اعضای هیأت مدیره برگزار و محمد فطانت را با تأیید بانک مرکزی به‌عنوان مدیرعامل جدید بانک آینده انتخاب کرد. علاوه بر این علی سعیدی، علی اکبر عابدینی، حسین مجاهدی و شعبان مرادی یگان محله، به‌عنوان اعضای اصلی و سعید قهرمان‌پور به عنوان عضو علی‌البدل انتخاب شدند.

‌ فطانت از دانش آموختگان دانشگاه امام صادق (ع) و دارای دکترای مدیریت مالی از دانشگاه تربیت مدرس است و علاوه بر تجربه ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار ایران، عضویت در هیأت‌مدیره بانک ملی ایران، مدیرعامل شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان، عضو هیأت مدیره و قائم مقام مدیرعامل بانک پارسیان، قائم مقام مالی و اقتصادی ایران خودرو و مدیرعاملی ساپکو را در کارنامه خود دارد.

منبع مهر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.