صدور فاکتور‌های فروش الکترونیکی با کد اقتصادی جدید از مهر امسال

شماره‌های اقتصادی تخصیص یافته به مؤدیان از طریق درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان به نشان my.tax.gov.ir نیز در دسترس است.

در اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان و با عنایت به ماده (۶) آئین نامه اجرایی تبصره (۳) ماده (۱۶۹) قانون مالیات‌های مستقیم و ماده (۸) آیین‌نامه اجرایی ماده (۹۵) قانون مذکور، شماره اقتصادی جدید از تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ برای هر یک از پرونده‌های مالیاتی (اعم از پرونده‌های موجود و یا ثبت نام‌های جدید) توسط سازمان امور مالیاتی کشور تعیین و از طریق پیامک به مؤدیان محترم مالیاتی اطلاع رسانی گردیده است. شماره‌های اقتصادی تخصیص یافته به مؤدیان از طریق درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان به نشان my.tax.gov.ir نیز در دسترس است.

صدور فاکتور‌های فروش الکترونیکی

مؤدیان مکلفند در صورتحساب‌های فروش کالا و عرضه خدمات (حسب مورد الکترونیکی یا فیزیکی)، قرارداد‌ها و سایر اسناد مشابهی که از تاریخ ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ (از فصل پاییز سال ۱۴۰۱ و پس از آن) صادر می‌کنند، شماره اقتصادی جدید خود و خریدار یا طرف معامله را درج نمایند؛ در غیر اینصورت مشمول جرایم قانونی مربوط خواهند شد.

منبع باشگاه خبرنگاران جوان
1 نظر
  1. SAEIDGHADERI می گوید

    ایران چرا نمی اموزد انچه را باید بیاموزد و در ایجاد ان بکوشد؟
    در انتقال اطلاعات با سایر کشورها باید فعالیت کند نه با کارگزاران! بانک مرکزی تنها رشته ارتباط منطقی و قانونی برای هر دو طرف خواهد بود و برای قبول بانک مرکزی می توان از خزانه کاربر متصل شد این اخرین امتیاز دهی به بانک مرکزی خواهد بود تا زمان حمایت از کاربران با اجرا و تصویب قانون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.