کسب رتبه پایین ایران در رعایت حقوق سهامداران خُرد

دبیر کل کانون کارگزاران گفت: رتبه بورس ایران در رعایت حق سهامداران خرد بسیار پایین است.

سعید اسلامی گفت: هر دو نهاد کانون کارگزاران و نهاد های سرمایه گذاری کنار هم دیگر هستند هر جا که نظرات فرق داشته باشد آن نظری را مهم می دانیم که منفعت کل بازار سرمایه را در بر داشته باشد.

محمد رضا دهقان دبیر کل کانون کارگزاران گفت: خبر در بازار سرمایه بیش از بیش اثر گذار است کمک به توسعه بازار سرمایه برای منتفع شدن همه ذی نفعان بازار هدف کنار هم قرار گرفتن این دو کانون است.

رتبه پایین ایران در رعایت حقوق سهامداران خُرد

او می گوید: در کانون ها وظایف خود می دانیم در جا های حساس موضع گیری داشته باشیم تا بازار و ذی نفعان آن آسیب نبیند. پیشنهاد ما به تشکیل کانون های سهامداران در بخش های مختلف است .رتبه بورس ایران در رعایت حق سهامداران خرد بسیار پایین است. زمانی که بازار را ایجاد می کنیم اما قیمت را به آن تحمیل می کنم یعنی سازوکار بازار را نشناخته ایم و اصلا هدف ها تحقق پیدا نمی کند و این داستان قیمت گذاری دستوری است.

بیدگلی گفت: در کانون ها یکی از اهداف و برنامه ها این است که در نهاد ها جایگاه داشته باشیم ،مورد بعد این که با دانشگاه ها برای کار های پژوهشی در حال مذاکره هستیم .باید صدای کانون ها شنیده شود در این زمینه نیازمند تلاش هستیم. این خوب است که کانون ها به عنوان نهاد های مستقل جا افتاده اند. یک اجماع حقوقی برای بازار سرمایه نیاز است تا با مشکلات مانند قیمت گذاری دستوری روبه رو نباشیم.

منبع باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.