بانک‌های ترکیه استفاده از سیستم پرداخت روسیه را متوقف کردند

بانک‌های Isbank و Denizbank ترکیه روز دوشنبه اعلام کردند که استفاده از سیستم پرداخت میر روسیه را به دنبال هشدار واشنگتن مبنی بر اینکه موسسات مالی در صورت کمک به مسکو در دور زدن مجازات‌های آمریکا در خطر تحریم‌های ثانویه قرار دارند، متوقف کرده‌اند.

بانک‌های Isbank و Denizbank ترکیه روز دوشنبه اعلام کردند که استفاده از سیستم پرداخت روسیه را به دنبال هشدار واشنگتن مبنی بر اینکه موسسات مالی در صورت کمک به مسکو در دور زدن مجازات‌های آمریکا در خطر تحریم های ثانویه قرار دارند، متوقف کرده‌اند.

Isbank همچنین به بلومبرگ توضیح داد که تصمیم آن پس از بیانیه وزارت خزانه داری ایالات متحده در این زمینه است.

هفته گذشته، اداره کنترل دارایی‌های خارجی خزانه داری آمریکا (OFAC) اعلام کرد که آماده است تا هر موسسه خارج از روسیه را با استفاده از سیستم پرداخت این کشور تحریم کند. بعداً، منابعی به فایننشال تایمز گفتند که ایالات متحده و اتحادیه اروپا قصد دارند بانک‌های ترکیه را تحت فشار قرار دهند تا از کمک آنها به مسکو برای دور زدن تحریم‌ها جلوگیری کنند.

بانک‌های ترکیه در اوایل ماه اوت به شبکه پرداخت میر پیوستند و به گردشگران روسی اجازه می‌دادند هزینه خرید خود را در این کشور پرداخت کنند.

میر توسط بانک مرکزی روسیه به عنوان جایگزین داخلی ویزا و مسترکارت پس از اعمال دور اول تحریم‌ها علیه مسکو در سال 2014 توسعه یافت. از زمان معرفی سیستم پرداخت جدید، بانک‌های روسیه بیش از 129 میلیون کارت میر صادر کرده‌اند. در حال حاضر در ترکیه، ویتنام، ارمنستان، کره جنوبی، ازبکستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، اوستیای جنوبی و آبخازیا پذیرفته می‌شوند.

منبع ایلنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.