ارز گالا، توکن بازی‌‌های بلاکچینی

با توسعه صنعت بلاکچین، بازی های بلاکچینی یا کریپتویی نیز که بر بستری غیرمتمرکز ارائه می‌شوند، افزایش یافته‌اند و نکته جالب در این بازی‌ها این است که کاربران برای بازی و حضور در این شبکه، توکن جایزه می‌گیرند.

گالا گیمز یکی از پلتفرم‌های بازی بر بستر بلاکچین است که کاربران با وقت گذراندن و بازی کردن در این پلتفرم، می‌توانند ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیر مثلی یا توکن‌های NFT به دست آورند. گالا گیمز دارای بازی‌های متنوعی است که هرکدام داستان و سبک متفاوتی با دیگری دارند.

در پلتفرم گالا گیمز می‌توان به بازی های بلاکچینی و بازار خرید و فروش گالا (Gala Store) دسترسی پیدا کرد. این پلتفرم دارای یک بازی استراتژی زنده (RTS)، یک بازی آنلاین نبرد چند نفره (MOBA)، یک بازی رول پلی یا  نقش‌آفرینی (RPG) و بازی های بلاکچینی دیگر است. در حالی که هرکدام از این بازی‌ها شیوه و سناریوی کاملاً متفاوتی از یکدیگر دارند، اما هرکدام از آنها به کاربران، ارز دیجیتال گالا (GALA) یا توکن‌های NFT پاداش می‌دهند. تاون استار اولین بازی گالا گیمز بود که در این پلتفرم معرفی شد؛ بازیکنان در این بازی بر سر ایجاد و پویایی یک شهر رقابت می‌کنند. نیازمندی‌های این شهر شامل جمع‌آوری آب، محصولات زراعی و امکانات ذخیره‌سازی است. افراد برتر این رقابت، جوایزی به صورت هفتگی دریافت می‌کنند. بعد از تاون استار، بازی های بلاکچینی دیگری در گالا گیمز ایجاد شد که مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده‌اند.

سرور مرکزی و سازمانی که همه‌چیز را کنترل می‌کند در پلتفرم گالا گیمز وجود ندارد و این کاربران و گره‌های شبکه هستند که امور را پیش می‌برند.

ارز گالا  (GALA)، توکن اصلی پلتفرم گالا گیمز است و برای ایمن کردن پلتفرم بازی و عنصری تشویقی برای بازیکنان، مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین با استفاده از توکن گالا کاربران می‌توانند در رأی‌گیری‌ها و امور مدیریت این پلتفرم نقش ایفا کنند.

گالا گیمز بر روی بلاکچین اتریوم اجرا می‌شود، اما این پلتفرم با شبکه پالیگان شریک شده است و با موفقیت، از طریق پل شبکه پالیگان به زنجیره BNB متصل شده است. این موضوع باعث می‌شود که بازیکنان توکن‌های خود را با هزینه کمتری ترید یا معامله کنند.

بر اساس اخبار منتشر شده از تیم گالا گیمز، این تیم برنامه‌ای برای راه‌اندازی بلاکچین مستقل خود به نام Project GYRI دارد و این بلاکچین با توکن گالا (GALA) فعالیت خواهد کرد.

گالاگیمز موفق به معرفی کاربردهای درون پلتفرمی مختلفی برای ارز گالا شده و ارزش این توکن‌ها از همین کاربردها میان کاربران گالا گیمز به وجود آمده است.

با توجه به محبوبیت روزافزون بازی‌هایی که می‌توان از طریق آنها به کسب درآمد رسید، به نظر می‌رسد که گالا گیمز راه خود را در این اکوسیستم پیدا کرده و تبدیل به رقیبی قدرتمند برای دیگر پلتفرم‌های مشابه شده است.  طرفداران بازی‌های بلاکچینی روی خوشی به پلتفرم گالا گیمز نشان داده‌اند و تعداد بازیکنان آن همواره رو به رشد است.

در حال حاضر امکان خرید ارز گالا در نوبیتکس وجود دارد و هم‌اکنون گالا در رتبه 111 کوین‌مارکت‌کپ قرار دارد و با قیمت 0.037 دلار معامله می‌شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.