خرید نان با کارت نانوا چه زمانی امکان‌پذیر می‌شود؟

معاون سیاستگذاری اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی آخرین وضعیت فراهم‌شدن امکان خرید نان با کارت نانوا را تجهیز نانوایان به‌کارت دانست.

سیدمحمدهادی سبحانیان، با تاکید بر اینکه دولت آمادگی دارد محدودیت‌های تخصیص آرد به نانوا را بردارد، عنوان کرد: مبتنی بر عملکرد هر نانوا آرد به آن نانوا تخصیص می‌یابد، بنابراین نانوایی که فعالیت بیشتری دارد امکان بهره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مندی بیشتر از آرد را خواهد داشت.

وی درمورد اینکه چه زمانی امکان خرید نان با کارت نانوا برای افرادی که فاقد کارت اعتباری هستند فراهم خواهد شد نیز توضیح داد: از نظر فنی کار به جمع‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بندی رسیده و امور مربوط به لجستیک باقی‌مانده است که با همکاری استانداران این فرآیند می‌تواند ظرف چند روز در هر استان انجام شود. بر اساس این گزارش، پس از حدف ارز ۴۲۰۰‌تومانی، دولت برای جلوگیری از ایجاد اختلال در بازار آرد و ساماندهی این بازار، نانوایی‌ها را مجهز به ‌کارت‌خوان کرد تا میزان مصرف آرد هر نانوایی شفاف شود. در این راستا، پیش از این محمد جلال، مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی در مورد این سوال که تکلیف افرادی که به هر دلیلی فاقد کارت اعتباری هستند، چه می‌شود؟ پاسخ داده بود که: بنای طرح بر پایه ‌تراکنش الکترونیکی خرید نان طراحی شده‌است. این احتمال وجود دارد که به هر دلیلی برخی هموطنان در لحظه خرید نان به‌کارت بانکی دسترسی نداشته باشند یا کارت بانکی آنها فاقد موجودی باشد یا اتباع خارجی باشند. در این راستا در زیرساخت فنی تدبیری پیش‌بینی شده‌است مبنی‌بر اینکه نانوایان مشخصات یکی از کارت‌های بانکی خود را به انتخاب خود در سامانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای ثبت کنند و اگر فردی به آنها مراجعه کرد که فاقد کارت بانکی بود، می‌تواند پول نقد را از مشتری دریافت کند و به نیابت از آن، کارت خود را برای فروش نان استفاده کند.

منبع دنیای اقتصاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.