ثبت‌نام حدود ۱۲۰ هزار نفر برای خودروهای وارداتی/ قرعه‌کشی احتمالا ۱۶ اسفندماه برگزار می‌شود

مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت اعلام کرد که حدود ۱۲۰ هزار نفر برای خودروهای وارداتی ثبت‌نام کرده‌اند.

«مهدی ضیغمی» مدیر طرح واردات خودرو وزارت صمت، در پایان مهلت ثبت‌نام خودروهای وارداتی از پایان شب گذشته (شنبه)، گفت: طی مدت ثبت‌نام حدود ۱۲۰ هزار نفر برای خودروهای خارجی وارداتی ثبت‌نام کرده‌اند؛ پس از پایان ثبت‌نام از شب گذشته، بررسی‌ها برای استعلام شرایط ثبت‌نام کنندگان آغاز شده و بعد از استعلامات لازم، ثبت‌نام‌کنندگان قطعی مشخص می‌شوند.

وی تاکید کرد: استعلام‌ها برای بررسی شرایط عمومی (مشابه طرح‌های فروش خوردوهای وارداتی) و اختصاصی که بحث حساب‌های وکالتی و مسدود بودن مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان است. پس از استعلام، ثبت‌نام‌کنندگان قطعی اعلام و از میان آن‌ها، قرعه‌کشی برای نوبت‌دهی انجام خواهد شد.

مدیر طرح واردات خودرو وزارت صمتافزود: قرعه‌کشی در روز سه‌شنبه یا چهارشنبه هفته جاری در حضور نهادهای نظارتی در محلی مشخص (وزارت صمت یا مکانی دیگر) که اعلام خواهد شد به صورت فیزیکی (گوی و گردونه) انجام می‌شود؛ سعی ما بر این است که قرعه‌کشی عصر روز سه‌شنبه ۱۶ اسفندماه در حضور نهادهای نظارتی و به‌صورت فیزیکی برگزار شود.

 

وی با بیان اینکه نوبت‌ها بلافاصله پس از قرعه‌کشی اعلام می‌شود، تاکید کرد: پس از استعلامات لازم، اسامی برندگان قطعی قرعه‌کشی برای خرید خودروهای وارداتی مشخص می‌شود و برای برندگان پیامک ارسال می‌شود.

ضیغمی در پاسخ به این پرسش که بحث مسدود بودن وجه ۵۰۰ میلیون در حساب وکالتی متقاضیان، پیش از ثبت‌نام استعلام شده یا در بررسی‌های جاری انجام می‌شود؟ یادآور شد: هم پیش از ثبت‌نام توسط بانک‌ها استعلام صورت گرفته و هم در بررسی‌های کنونی به‌ جهت اینکه همچنان وجه موجود باشد، صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه شرایط عمومی خرید خودروهای وارداتی مطابق با شرایط خرید خودروهای داخلی است، اضافه کرد: همانطور که قبلا نیز تاکید شده، بایستی این وجه‌های واریز تا زمان تحویل خودرو در حساب افراد موجود باشد و در صورت برداشت در هر مرحله از ثبت‌نام، نوبت افراد منقضی خواهد شد.

مدیر طرح واردات خودرو وزارت صمت در ادامه خاطرنشان کرد: کسانی که قصد انصراف از خرید خودروهای وارداتی را دارند، این امکان بعد از انجام قرعه‌کشی برای آنها فراهم است.

وی در ادامه افزود: همچنین این افراد در صورت انصراف می‌توانند مبلغ 500 میلیون تومان خود را اکنون در نزد بانک بلوکه است برداشت کنند.

ضیغمی در مورد مدل خودروهای وارداتی هم گفت: فعلا همان دو مدل خودروی چانگان CS55 و CS35 پلاس عرضه می‌شود اما ممکن است دو مدل فیات یعنی فیات 500 و فیات Tipoو همچنین هیوندا النترا نیز عرضه شود اما عرضه آن‌ها فعلا قطعی نشده است

 

براساس این گزارش ثبت‌نام خودروهای وارداتی از روز شنبه 6 اسفند 1401 از طریق سایت سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به آدرس Saleauto.ir آغاز شد.

پیش‌شرط ثبت‌نام خودروهای وارداتی، موجودی حساب بانکی با مبلغ متقاضی ۵۰۰ میلیون تومان به‌طور علی‌الحساب بود. از جمله سایر شرایط ثبت‌نام مشابه شرایط عمومی طرح‌های فروش‌های خودروهای داخلی طی سال‌های اخیر نظیر نداشتن سابقه خرید خودروی صفر از خودروسازان داخلی یا از طریق بورس کالا طی ۴۸ ماه گذشته، دارا بودن گواهینامه رانندگی، عدم پلاک انتظامی فعال (تا زمان تحویل خودروهای وارداتی، شرط نداشتن پلاک انتظامی فعال، بررسی می‌شود)، عدم ثبت‌نام در طرح‌های فروش خودروسازان و عرضه آن‌ها در بورس کالا و… در نظر گرفته شده است.

منبع ایلنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.