پلتفرم مبادلات بیت‌کوین در یک بانک سوئیسی

بانک دولتی «پست فایننس» سوئیس با انتشار بیانیه‌‌ای از برنامه‌اش برای راه‌اندازی مبادلات بیت‌کوین در پلتفرم بانکی خود خبر داد.

بر اساس این گزارش، پست فایننس که از بانک‌های زیر مجموعه شرکت دولتی «سوئیس پست» محسوب می‌شود، قرار است این برنامه را با همکاری یک بانک محلی سوئیسی به نام «سیگنام» راه‌اندازی کرده و از این طریق، امکان خرید و فروش قانونی بیت‌کوین را برای مشتریان خود فراهم سازد.

 بر اساس طرح ارائه شده از سوی این بانک سوئیسی، مشتریان این بانک پس از راه‌اندازی پلتفرم مذکور، قادر به خرید، فروش و نگهداری بیت‌کوین از طریق کیف پول اختصاصی بانکی خود خواهد بود و تمامی مبادلات نیز به شیوه B۲B انجام خواهد شد. مشتریان این بانک همچنین قادر خواهند بود بیت‌کوین‌‌های خود را نزد بانک سپرده‌گذاری کرده و سود حاصل از سرمایه‌‌گذاری خود را دریافت کنند. به گفته مسوولان بانک پست فایننس، این اقدام در راستای افزایش نیاز بازار و روی آوردن مشتریان به سمت بازار رمزارزها ایجاد شده است. لازم به ذکر است، بانک پست فایننس از جمله بانک‌‌های قدیمی سوئیس است که از سال ۱۹۰۶ مشغول به فعالیت بوده و مالکیت آن نیز به شرکت پست سوئیس تعلق دارد. شرکت پست سوئیس همچنین از جمله معدود شرکت‌های دولتی این کشور محسوب می‌شود که علاقه زیادی نسبت به فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال از خود نشان داده است. این شرکت همچنین از سال ۲۰۲۱، اقدام به انتشار تمبر پستی کریپتو کرده و اکنون نیز بازاری ویژه برای فروش این تمبرها به صورت پروژه‌هایNFT  راه‌اندازی کرده است.

منبع دنیای اقتصاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.