باینَنس به دنبال شریک بانکی جدید

وال‌ استریت‌ ژورنال گزارش داد که صرافی ارزهای دیجیتال باینَنس پس از ورشکستگی بانک سیگنچر در ماه گذشته، تلاش می‌کند در آمریکا بانکی برای رسیدگی به وجوه نقد مشتریان خود بیابد.

به نقل از وال‌ استریت‌ ژورنال، پیش از این، سپرده‌ها به بانک سیگنچر یا بانک سیلورگِیت کَپیتال ارسال می‌شدند که هر ۲ به‌عنوان بانک‌های حامی فعالیت در زمینه رمزارزها شناخته شده بودند. با این حال، بر اساس این گزارش، پس از ورشکستگی هر ۲ بانک، باینَنس برای یافتن یک شریک بانکی جدید عجله دارد.

در این گزارش آمده است که باینَنس از حداقل یک واسطه برای ذخیره وجوه استفاده می‌کند و افزوده است: پول توسط شخص ثالث نگهداری می‌شود، به همین دلیل ممکن است ارسال و انتقال وجوه کُند شود.

در گزارش یادشده آمده است که این شرکت تلاشی ناموفق برای برقراری روابط با بانک کراس‌ریوِر و بانک کاستومِرز بَنکورپ داشته است، و خاطرنشان شده است که بانک‌ها به دلیل نگرانی از ریسک نظارتی (regulatory risk) به این همکاری تمایلی ندارند.

هیچ‌یک از سه شرکت به درخواست رویترز برای اظهارنظر در خارج از ساعات کاری عادی پاسخی ندادند.

سخنگوی باینَنس در آمریکا به وال‌استریت‌ژورنال گفت: ما با چند بانک مستقر در آمریکا کار می‌کنیم و ضمن اینکه سامانه‌های داخلی خود را به‌منظور ایجاد یک بستر قانونی پایدارتر و ارائه خدمات بیشتر ارتقا می‌دهیم، به جست‌وجو برای یافتن شرکای جدید خود ادامه می‌دهیم.

ماه گذشته، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) در آمریکا، از مدیر عامل و مسئول سابق تطبیق باینَنس شکایت کرد و مدعی شد که آن‌ها تبادل ارز غیرقانونی انجام می‌دهند و یک برنامه تطبیق (compliance program) جعلی را اجرا می‌کنند. از زمان شکایت، سرمایه‌گذاران 1.6 میلیارد دلار از باینَنس برداشت کردند.

منبع ایرنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.