تامین مالی 300میلیارد تومانی 19 طرح از بستر سکوی «آی بی کراد»

حجم تأمین مالی‌های انجام شده توسط آی‌بی‌کراد، سکوی دانش‌بنیان تأمین مالی جمعی شرکت تأمین سرمایه تمدن، با عملکردی مثال‌زدنی طی سال گذشته به بیش از 3,000 میلیارد ریال رسید.

به نقل از مدیریت ارتباطات و رسانه ،  شرکت تامین سرمایه تمدن در اردیبهشت ماه سال 1399موفق به اخذ مجوز تامین مالی جمعی از شرکت فرابورس ایران شد و اولین تامین مالی جمعی در بهمن ماه سال 1400 به ارزش یکصد میلیارد ریال با موفقیت انجام پذیرفت.

پلتفرم تأمین مالی جمعی آی بی‌کراد شرکت تأمین سرمایه تمدن با هدف حمایت از بنگاه های کوچک ، متوسط و دانش بنیان در حوزه تولید و خدمات راه اندازی شده است و تا پایان اسفندماه 1401 موفق به تأمین مالی برای 19 طرح شده است.

در طرح‌های تأمین مالی جمعی آی‌بی‌کراد بیش از 500 سرمایه‌گذار مشارکت نموده‌اند و میزان تأمین مالی صورت پذیرفته از زمان  فعالیت به بیش از 3.000میلیارد ریال رسیده است که بیشترین تامین مالی جمعی در یکسال در میان سکوهای تامین مالی جمعی می باشد .

تأمین مالی جمعی، خدمت نوینی در راستای تأمین مالی شرکت‌ها است که این امکان را در مدت زمانی کوتاه فراهم می‌کند. آمار و ارقام نشان می‌دهد با بیشتر شناخته شدن این خدمت، درخواست‌های تأمین مالی از سوی شرکت‌ها نیز در آخرین فصل سال 1401 افزایش یافته و با اقبال خوبی از سوی شرکت‌ها و همچنین سرمایه‌گذاران مواجه شد به گونه ای که فقط طی اسفند ماه 1401 بالغ بر 1.500میلیارد ریال تامین مالی جمعی از بستر آی بی کراد صورت پذیرفت .

 آی‌بی‌کراد در نظر دارد در سال 1402  با گسترش شبکۀ سرمایه‌گذاری خود، مجموع تأمین مالی طرح‌های این سکو‌ را به 10,000 میلیارد ریال برساند.

شایان ذکر است ، بازار تأمین مالی جمعی به‌دلیل رفع نیاز تأمین مالی شرکت‌های خرد و متوسط یکی از بازارهایی بوده است که خلاء آن در بازار سرمایه سالیان سال احساس می‌شد. فرآیندهای چابک و ارکان محدودی که سیاست‌گذاران جهت پاسخ به‌هنگام این بازار به متقاضیان تأمین مالی جمعی در نظر گرفته‌اند باعث شد، این بازار به سرعت مورد توجه فعالان اقتصادی و صاحبان سرمایه قرار گیرد.

 باتوجه به معافیت مالیاتی برای تأمین‌کنندگان طرح و حضور ضامنین از قبیل صندوق‌های پژوهش فناوری و بانک‌ها در حمایت از سرمایه تأمین کنندگان باعث شد که این بازار روند صعودی خوبی را شاهد باشد.

در این راستا، شرکت‌هایی که برای توسعه کسب‌ وکار نیازمند تأمین مالی هستند، می‌‌توانند از طریق سکوی تأمین مالی جمعی “آی‌بی‌کراد” به نشانی ibcrowd.ir اقدام به تأمین مالی کنند.

منبع تمدن
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.