قیمت بیت کوین تا پایان ۲۰۲۴

بانک سرمایه‌گذاری استاندارد چارترد اعلام کرد زمستان ارزهای مجازی پایان یافته و با وجود ادامه بی‌ثباتی‌ها، راه رسیدن قیمت بیت کوین تا پایان 2024 به ۱۰۰ هزار دلار هموارتر شده‌است.

به نقل از رویترز، بانک سرمایه‌گذاری استاندارد چارترد اعلام کرد ارزش بیت کوین تا پایان سال آینده میلادی به 100 هزار دلار می‌رسد و زمستان ارزهای مجازی پایان یافته است.

جف کندریک، سرپرست تحقیقات سرمایه‌های مجازی در استاندارد چارترد طی یادداشتی گفت عوامل متعددی از جمله بحران‌های به‌وجودآمده در بخش بانک‌داری و تثبیت سرمایه‌های مخاطره‌آمیز به‌دنبال پایان سیاست افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا و همچنین افزایش سوددهی استخراج ارزهای مجازی باعث بالا رفتن ارزش بیت کوین خواهد شد.

وی تأکید کرد با وجود ادامه بی‌ثباتی‌ها راه رسیدن بیت کوین به 100 هزار دلار هموارتر شده‌است.

قیمت بیت کوین از ابتدای سال جاری میلادی رو به افزایش بوده و در ماه آوریل برای اولین‌بار طی 10 ماه گذشته به بالاتر از 30 هزار دلار رسیده است. این در حالی است که تریلیون‌ها دلار از بخش ارزهای مجازی در 2022 از دست رفت که نتیجه افزایش نرخ بهره بانک‌های مرکزی و ورشکستگی تعدادی از شرکت‌های ارز مجازی بود.

البته پیش‌بینی افزایش ارزش بیت کوین طی دوره‌های افزایش قیمت آن در گذشته بسیار رایج بوده‌است. یکی از تحلیلگران بانک سیتی در نوامبر 2033 پیش‌بینی کرده بود ارزش بیت کوین تا پایان سال به 318 هزار دلار برسد، اما بیت کوین 2022 را با 65 درصد کاهش و قیمت 16500 دلار به پایان رساند.

کندریک گفت حمایت پارلمان اروپا از قوانین اتحادیه اروپا برای سامان دادن به بازار ارزهای مجازی به ضرر بیت کوین خواهد بود.

بانک سرمایه‌گذاری جی پی مورگان طی یادداشتی در پنجم آوریل اعلام کرد تغییرات فنی در بلاک چین بیت کوین در آوریل سال آینده میلادی با عنوان رویداد نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین قیمت آن را با افزایش هزینه تولید افزایش خواهد داد و یک تأثیر روان‌شناسی مثبت خواهد بود.

قانون‌گذاران آمریکا به بانک‌های این کشور درمورد خطرات نقدینگی ناشی از حساب‌های مرتبط با ارزهای مجازی هشدار داده‌اند.

منبع تسنیم
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.