رمزارز رایگان در ازای اسکن کره چشم!

خبرها حاکی از این است که رئیس اپن‌ای‌آی نزدیک به 100 میلیون دلار برای پروژه رمزارز وردکوین سرمایه جذب می‌کند.

به نقل از بیزینس اینسایدر، بر اساس گزارشی، سم آلتمن، رئیس اپن‌ای‌آی به جمع آوری حدود 100 میلیون دلار بودجه برای پروژه رمزارز خود در استارت آپ وردکوین نزدیک شده است. هدف این پروژه ایجاد یک ارز دیجیتال با مالکیت جمعی و توزیع جهانی است.

فایننشال تایمز روز یکشنبه به نقل از سه فرد مطلع از این معامله گفت وردکوین قبل از راه اندازی احتمالی ظرف چند هفته آینده، در حال گفت وگو برای جمع آوری وجه نقد از سرمایه گذاران جدید و قبلی است.

این استارت‌آپ می‌خواهد از فناوری اسکن کره چشم برای ایجاد یک سیستم شناسایی دیجیتال استفاده کند و به مردم در سراسر جهان امکان دسترسی به یک رمز ارز رایگان به نام وردکوین را بدهد. در واقع افراد با اسکن چشم خود رمزارز می گیرند.

سال گذشته برای سرمایه گذاری های رمزارز چندان خوب پیش نرفت. بر اساس گزارش Crunchbase، سرمایه گذاری ریسک پذیر برای استارت آپ های Web3 از 9.1 میلیارد دلار در سه ماهه اول سال 2022 به 1.7 میلیارد دلار در سال 2023 کاهش یافته است که کاهش 82 درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می دهد. استارت‌آپ‌های Web3 به عنوان شرکت‌هایی در مراحل اولیه تعریف می‌شوند که مستقیماً با فناوری رمزنگاری یا بلاک چین (یا هر دو) کار می‌کنند.

به گزارش منابع آگاه، استارتاپ وردکوین  می‌خواهد از شرکت‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر جذب سرمایه کند. در دور قبلی جذب سرمایه این استارتاپ، شرکت‌هایی مانند اف‌تی‌ایکس و بنیان‌گذار لینکدین دیده می‌شد. جذب سرمایه ماه اکتبر هم شاهد حضور شرکت‌های دیگری همچون کوین‌بیس، دیجیتال کورنسی گروپ و مالت‌کوین بود.

در همین حال، وردکوین در حال آماده‌سازی برای راه‌اندازی پروتکل بلاک‌چین خود و شروع ثبت تراکنش‌ها در ۶ هفته آینده است.

آلتمن زمانی که در سال 2014 رئیس استارتاپ Y Combinator شد، به شهرت رسید. او در سال 2015 اپن‌ای‌آی را به همراه ایلان ماسک، رئیس تسلا و اسپیس ایکس تأسیس کرد و در حال حاضر مدیر عامل این شرکت است. در زمان مدیرعاملی وی این شرکت ابزارهای مولد هوش مصنوعی از جمله چت‌جی‌پی‌تی و DALL-E را برای عموم منتشر کرده است.

منبع فارس
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.